Tag: historinë

Pesë skuadrat me më së shumti humbje në pesë vitet e fundit në NBA – Gjiganti LA Lakers kanë pësuar më së shumti

21/02/2019

Los Angles Lakers është njëra nga skuadrat me historinë më të madhe në NBA. Por në vitet e fundit skuadra nga Kalifornia nuk ka shkëlqyer ... Read More

Thënie nga filmi ‘The Wolf of Wall Street’ mbi tepricën dhe suksesin

20/02/2019

I bazuar në historinë e vërtetë të Jordan Belfort, filmi “The Wolf of wall Street” ishte shfaqur për herë të parë në muajin dhjetor të ... Read More

Nuk e goditi kundërshtarin në këmbën e lënduar: Rrëfimi për Mohamed Ali Rashwan, xhudistin që e ‘fali’ medaljen e artë olimpike

17/02/2019

Së fundmi një video e shpërndarë me të madhe në internet ka shfaqur historinë mbresëlënëse për ish-xhudistin egjiptian Mohamed Ali Rashwan. Ai njihet si xhudist ... Read More

Zaniolo: Ëndërroj të kalojë gjithë karrierën te Roma

17/02/2019

Nicolo Zaniolo bëri historinë në Ligës së Kampionëve dhe tashmë thuhet se ka vlerë prej 50 milionë euro, por këmbëngul se qëllimi i tij është ... Read More

VAR përdoret për herë të parë në histori të Ligës së Kampionëve, ish-gjyqtari spanjoll thotë se goli i anuluar i Ajax ishte i rregullt

13/02/2019

Vendimi i parë i VAR në historinë e Ligës së Kampioneve ndodhi të mërkurën mbrëma, ku Ajaxit iu anulua një gol në mënyrë kontroverse ndaj ... Read More

Dua Lipa tregon momentet nga festa me familjen dhe shoqërinë pas mbarimit të “Grammy Awards”

12/02/2019

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, bëri historinë duke fituar dy çmime “Grammy”, në dy kategoritë e vetme në të cilat ishte e nominuar. ... Read More

‘Grammy Awards’ – ceremonia që vlerëson, nderon dhe mbështet të tashmen dhe të shkuarën në industrinë muzikore

11/02/2019

Ylli shqiptar me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, shkroi historinë në edicionin e 61-të të Grammy Awards duke fituar dy çmime prestigjioze në ceremoninë e zhvilluar ... Read More

Presidenti Thaçi i gëzohet suksesit të Duas në prag të festës së Pavarësisë

11/02/2019

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, shkroi historinë duke fituar dy çmime në ceremoninë e sivjetme të Grammy Awards. Ylli nga Kosova u shpall ... Read More

Dua Lipa fiton dy çmime në “Grammy Awards”, artistët i gëzohen suksesit të shqiptares

11/02/2019

Dua Lipa ka shkruar historinë me arritjen e mbrëmshme në ngjarjen kryesore botërore të muzikës. Këngëtarja shqiptare ka fituar dy çmime prestigjioze duke konfirmuar se ... Read More

Haradinaj për suksesin e Lipës në “Grammy Awards”: Kosova është me fat që në botë përfaqësohet me emrin tënd

11/02/2019

Dua Lipa ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime në ngjarjen kryesore muzikore botërore. Mbrëmë është mbajtur ceremonia ... Read More

Dua Lipa pas fitimit të dy çmimeve “Grammy”: Jam mirënjohëse ndaj të gjithëve

11/02/2019

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me dy çmime “Grammy”. Bukuroshja jonë fillimisht ... Read More

Dua Lipa shkruan historinë, bëhet shqiptarja e parë që fiton një çmim “Grammy”

11/02/2019

Artistja shqiptare me fame botërore, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që shpërblehet me një çmim “Grammy”. Mbrëmja më e ... Read More