Tag: holandez

Shkëlqeu kundër Juves dhe Tottenhamit, e transferon PSG

01/05/2019

Mesfushori i Ajax, Donny van de Beek është subjekt interesimi i PSG-së. Mesfushori i talentuar holandez, po kalon një sezon të mirë në fanellën e ... Read More

​Kocijançiç: Nuk ka ndryshim në regjimin e vizave për Shqipërinë

19/04/2019

Pas vendimit të Parlamentit holandez për të kërkuar një pezullim të regjimit të liberalizimit të vizave me Shqipërinë, nuk ka pasur asnjë njoftim të dërguar ... Read More

Rama: Nuk do të ketë rikthim vizash, vendimi i Holandës politik

18/04/2019

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në Kuvend se, vendimi i parlamentit holandez për heqjen e liberalizimit të vizave për Shqipërinë, është një vendim thjesht dhe ... Read More

​Cakaj: Vendimi për viza, pasqyrë e klimës politike elektorale në Holandë

17/04/2019

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, theksoi se vendimi në parlamentin holandez për të kërkuar rikthimin e vizave me Shqipërinë është politikisht i motivuar. ... Read More

Ministria e Jashtme: Asnjë shtetas shqiptar nuk duhet të shqetësohet, vizat nuk hiqen

16/04/2019

Ministria e Jashtme shqiptare ka reaguar pas votimit në Parlamentin holandez, në të cilin kërkohej heqja e vizave për shtetasit shqiptar. Në një njoftim publik, ... Read More

Në Amsterdam Jonida Maliqi takohet me një këngëtare të famshme

13/04/2019

Këngëtarja nga Shqipëria, Jonida Maliqi gjatë ditës së djeshme ishte në qytetin holandez, Amsterdam. Ajo ka udhëtuar në qytetin holandez si traditë e udhëtimeve të ... Read More

Van Gaal i thotë De Ligt të shkojë tek Barcelona

12/04/2019

Trajneri tashmë në pension, Louis Van Gaal, ka këshilluar talentin holandez, Matthijs De Ligt, për zgjedhjen e tij të ardhshme. De Ligt ka treguar paraqitje ... Read More

Ministri holandez thotë që shqiptarët nuk kanë shans të marrin azil

08/04/2019

Ministri holandez, Mark Harbers, në një konferencë për shtyp ka folur për fenomenin e emigracionit të paligjshëm. Ai ka thënë se bashkëpunimi me autoritetet shqiptare ... Read More

Robben luan sezonin e fundit me Bayern, kjo është skuadra që po e kërkon

07/04/2019

Ylli holandez, Arjen Robben, do të luajë sezonin e fundit me skuadrën e Bayern Munich. Aventura e anësorit holandez në ‘Allianz Arena’ do të përfundojë ... Read More

Robben: Nuk e di nëse do të jem gati ndaj Dortmundit!

28/03/2019

Arjen Robben hidhëron tifozët e Bayern Munich. Sulmuesi holandez i cili do të largohet nga bavarezët në fund të këtij sezoni, do të mungojë në ... Read More

Van Gaal i kundërpërgjigjet Di Marias

27/03/2019

Trajneri holandez iu ka përgjigjur argjentinasit, i cili e fajësoi trajnerin për dështimin e tij në Manchester United.Louis Van Gaal ka thënë se Angel Di ... Read More

Pas Monchit, edhe Overmars refuzon postin e drejtorit sportiv të Arsenalit

18/03/2019

Ish-sulmuesi holandez, Marc Overmars ka refuzuar të shërbejë si drejtor sportiv në Arsenal. Holandezi vendosi që të zgjasë kontratën me Ajaxin për pesë vjet, që ... Read More