Tag: homazhe

Në 20 vjetorin e rënies nderohet dëshmori Mustafë Haxhiu

28/05/2019

Nën organizimin e kryetarit të Skenderajt, Bekim Jashari, sot bëhen homazhe në 20 vjetorin e rënies së dëshmorit, Mustafë Haxhiu. Homazhet bëhen në Kompleksin Memorial ... Read More

Haradinaj: Misioni i luftëtarëve ka qenë fisnik

24/05/2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, bëri homazhe në Gllogjan dhe Kodrali të Komunës së Deçanit, me rastin e shënimit të 24 Majit, Ditës ... Read More

Përkujtohet Avdullah Tahiri në 20 vjetorin e rënies

19/05/2019

Me homazhe tek varrezat e dëshmorëve, Komuna e Gjilanit ka nisur aktivitetet në shënim të 20-vjetorit të rënies së heroit të kombit, Abdullah Tahiri. “Bashkë ... Read More

Meta: Lamtumirë major Tanushi!

16/05/2019

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka kryer homazhe në nder të major, Klodjan Tanushit, i cili humbi jetën në krye të detyrës gjatë misionit të ... Read More

Homazhe për Dëshmoren e Atdheut, Zarife Hasanaj (Foto)

10/05/2019

Në Pallatin e Kongreseve në Tiranë po zhvillohen homazhe për t’i dhënë lamtumirën e fundit, dëshmores së Atdheut, Zarife Hasanaj, e cila humbi jetën gjatë ... Read More

Kurti: Luftëtarët e lirisë kishin ndërgjegje të lartë njerëzore

07/05/2019

Një delegacion i Lëvizjes Vetëvendosje ka bërë homazhe në nderim të 20 vjetorit të Epopesë së Çabratit. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tha se ... Read More

Beqiri: Edhe pas 20 vjetësh nuk është zbardhur vrasja e Fehmi Aganit

06/05/2019

Në 20-vjetorin e vrasjes së akademik Fehmi Aganit, kryesia e LDK-së ka bërë homazhe pranë varrit të tij në lagjen Arbëria në Prishtinë. Ismet Beqiri ... Read More

Thaçi: Vlerat e luftës janë të paprekshme

05/05/2019

Presidenti Hashim Thaçi, me rastin e 5 majit – Ditës së Dëshmorëve, ka bërë homazhe te Pllaka Përkujtimore për Dëshmorët e Pejës dhe te shtatorja ... Read More

Thaçi: Të pagjeturit, plaga më e rëndë e shoqërisë sonë

27/04/2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, bashkë me kryeminsirtin Haradinajbëri homazhe pranë Obeliskut të të Pagjeturve në kryeqytet, para se të merrte rrugë për në Mejë ... Read More

Haradinaj nderon dëshmorët e Prishtinës

18/04/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë homazhe te shtatorja e Zahir Pajazitit, dhe të varrezat e dëshmorëve në Velani, transmeton Telegrafi. Ai, ka thënë ... Read More

Veseli: Kurrë s’do t’i falim masakrat e Serbisë në Kosovë

17/04/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli ka bërë sot homazhe para lapidarit të të rënëve në Poklek të Drenasit. Në këtë fshat para 20 ... Read More

Jashari kujton 16 martirët e vrarë 20 vjet më parë

16/04/2019

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka bërë homazhe sot tek lapidari i 16 martirëve e  lagjes së tretë të këtij qyteti, të vrarë ... Read More