Tag: homazhet

Familjarë e kolegë në lot për major Tanushin (Foto)

16/05/2019

Kanë nisur homazhet për major Klodian Tanushin e i cili humbi jetën në Letoni, si pasojë e shpërthimit të një mine prej të cilës u ... Read More

Homazhet për nëntetaren Hasanaj, Rama: Ta kujtojmë gjithmonë

10/05/2019

Kryeministri Edi Rama mori pjesë në homazhet e zhvilluara në Pallatin e Kongreseve për nder të nëntetares Zarife Muharrem Hasanaj, që ra në krye të ... Read More

Sot i jepet lamtumira nëntetares Zarife Hasanaj

10/05/2019

Homazhet për dëshmoren e atdheut, nëntetare Zarife Hasanaj dhe më pas ceremonia shtetërore, do të zhvillohen sot në Pallatin e Kongreseve nga ora 10:00 – ... Read More

Vuçiqin nuk e habiti vizita e zv/presidentit të PE-së te varri i Adem Jasharit: Gjermania gjithmonë e ka përkrahur Kosovën, s’kemi çfarë të bëjmë

05/01/2019

Vizita e zëvendëspresidentit të Parlamentit Evropian, Rainer Wieland, dhe homazhet e tij në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Preka, e ka zemëruar presidentin serb Aleksandar ... Read More