Tag: Hotspur

Tottenhami i Mourinhos e nis me humbje vitin 2020

01/01/2020

17:56 | 01/01/2020 Tottenham Hotspur i Jose Mourinhos e ka nisur me humbje vitin 2020. Është Southampton që ka mposhtur Tottenhamin në ndeshjen e zhvilluar ... Read More

Eriksen frikëson Tottenhamin

26/09/2019

10:14 | 09/26/2019 Tottenham Hotspur ka frikë se Christian Eriksen do të refuzojë përpjekjet për ta shitur atë në janar, me një veprim që do ... Read More

Guardiola: Kjo është skuadra e dytë më e mirë në Evropë

16/08/2019

23:45 | 08/16/2019 Pep Guardiola e ka përshkruar Tottenham Hotspur si skuadrën e dytë më të mirë në Evropë, para përballjes me Manchester Cityn në ... Read More

Kane ndëshkon Realin, Tottenham në epërsi

30/07/2019

18:28 | 07/30/2019 Tottenham Hotspur ka gjetur epërsinë kundër Real Madridit në përballjen e vlefshme për ‘AudiCup’. Është skuadra e Tottenhamit që ka shënuar golin ... Read More

Tottenham eliminoi Ajaxin, ja çfarë ka bërë Modric pas ndeshjes në Amsterdam

09/05/2019

10:54 | 9 Maj 2019 10:54 | 9 Maj 2019 Luka Modric ka uruar ish ekipin e tij, Tottenham Hotspur për kualifikimin në finalen e ... Read More

Tottenham dorëzohet në fund, mposhtet nga Bournemouth

04/05/2019

15:24 | 4 Maj 2019 15:24 | 4 Maj 2019 Tottenham Hotspur është dorëzuar krejt në fund të ndeshjes, duke u mposhtur 1:0 nga Bournemouth. ... Read More

Pochettino: Tottenham duhet të luajnë si Messi

02/05/2019

Trajneri i Tottenham Hotspur duket se ka gjetur mënyrën se si duhet të paraqitet skuadra e tij në fushë, kundër Ajax Amsterdam. Argjentinasi ka shprehur ... Read More

Këto janë të rejat e fundit rreth gjendjes shëndetësore të Vertonghen

02/05/2019

Skuadra e Tottenham Hotspur ka njoftuar për të rejat e fundit rreth gjendjes shëndetësore të mbrojtësit të skuadrës, Jan Vertonghen. Mbrojtësi belg është në dyshim ... Read More

Ajaxi ‘pushton’ edhe Londrën, sa afër finales së Ligës së Kampionëve

30/04/2019

Ajax ka shënuar fitore të madhe në udhëtim te Tottenham Hotspur në Londër, në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Skuadra holandeze ka ... Read More

Tottenham – Ajax, ky është rezultati i pjesës së parë

30/04/2019

Ajax e ka fituar pjesën e parë të përballjes kundër Tottenham. Në ‘Tottenham Hotspur Stadium’, skuadra e Tottenhamit dhe ajo e Ajax po zhvillojnë ndeshjen ... Read More

Formacionet zyrtare: Tottenham – Ajax

30/04/2019

Tottenham Hotspur dhe Ajax do të zhvillojnë ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Dy skuadrat që kanë bërë sensacion në Ligën e Kampionëve, ... Read More

Lucas: Nuk jam i befasuar me ecurinë e mirë të Spurs në Ligën e Kampionëve

29/04/2019

Ylli i Tottenham Hotspur, Lucas Moura, ka dhënë komentet e tij para ndeshjes kundër Ajax Amsterdam. Braziliani i cili në mënyrë të jashtëzakonshme ka arritur ... Read More