Tag: Hoxhaj

Hoxhaj: PDK e kishte denoncuar këtë grup kriminal në vitin 2014

23/05/2019

Zëvendëskryetari i Partisë Demokratike, Enver Hoxhaj ka mbajtur sot konferencë për media në emër të PDK-së, në lidhje me rastin e video së disa personave. ... Read More

Hoxhaj me studentët ndërkombëtarë: Pa koordinim SHBA-BE, vështirë të ketë marrëveshje këtë vit

15/05/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se viti 2019 është një mundësi e madhe për të arritur marrëveshjen me Serbinë por edhe një shans ... Read More

Zgjedhjet në veri, Hoxhaj thumbon Listën Srpska dhe VV-në

13/05/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thumbuar dy partitë politike, Srpska dhe VV, pas fillimit të fushatës parazgjedhore në katër komuna në veri të Kosovës. ... Read More

Hoxhaj reagon pas akuzave të Sali Berishës për presidentin Thaçin

07/05/2019

Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka reaguar pas deklaratave të ish-kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha, i cili ka akuzuar  presidentin e Kosovës, Hashim ... Read More

Hoxhaj fton shqiptarët të votojnë në zgjedhjet presidenciale të Maqedonisë së Veriut

04/05/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj u ka bërë thirrje të gjithë shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut që të dalin në zgjedhjet presidenciale dhe të votojnë ... Read More

Hoxhaj:  Veseli i kërkon parlamenteve të Evropës njohjen e krimeve serbe, në Kosovë

19/04/2019

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj dhe ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, kanë thënë se kryeparlamentari, Kadri Veseli, i ka nisur një letër zyrtare parlamenteve të vendeve evropiane ... Read More

Hoxhaj: Mospranimi i përgjegjësisë për krimet e luftës në Kosovë nga forcat serbe, po vazhdon edhe pas dy dekadash

17/04/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se mospranimi i përgjegjësisë për krimet e luftës të kryera në Kosovë nga forcat serbe, kundër popullatës civile ... Read More

Hoxhaj paralajmëron qytetarët që po ikin nga Kosova: Në Evropë duhet punuar shumë, nuk ka paga ashtu siç i prisni

16/04/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe njëkohësisht nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka paralajmëruar qytetarët e Kosovës që po largohen nga vendi duke thënë se në Evropë ... Read More

Kosova së shpejti me ligj për sanksionimin e mohimit të krimeve të luftës

11/04/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj në mbledhjen e sotme të Qeverisë ka propozuar që Qeveria ta krijojë një ligj për dënimin e mohimit të krimeve ... Read More

Hoxhaj: Avancimi dhe integrimi i komunitetit rom, prioritet i Qeverisë së Kosovës

08/04/2019

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, mori pjesë në shënimin e Ditës së Komunitetit Rom, organizuar nga Zyra e Kryeministrit/ Zyra për Çështje të ... Read More

Hoxhaj: Zgjedhjet nuk janë zgjidhje, Kosova nuk duhet ta humb vëmendjen e SHBA-së dhe BE-së (Video)

03/04/2019

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, gjatë intervistës për emisionin ‘Përballje ditore’ në Telegrafi.com, deklaroi se nëse Kosova nuk është unike për tema të ... Read More

Nënkryetari i PDK-së: Pa LDK-në nuk mund të mbyllet marrëveshja me Serbinë (Video)

03/04/2019

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, në intervistën për emisionin ‘Përballje ditore’ në Telegrafi.com me gazetarin, Muhamet Hajrullahu, ka thënë se platforma e miratuar ... Read More