Tag: Hristian

Mickoski: Kemi fituar, pranvera maqedonase po vjen

21/04/2019

  Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski nga shtabi i VMRO-DPMNE-së ka shpallur fitore në zgjedhjet presidenciale. “Kemi fituar dhe kjo është fitore e gjithë juve ... Read More

Mickoski: Zaevit do t’i mbetet që të gëzohet vetëm me fotografinë me Ciprasin

04/04/2019

Alsat 2019-04-04T20:15:06+02:00 Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristian Mickoski sot realizoi takim me banorët e komunës Zërnovci. Ai theksoi se qytetarët përballen me padrejtësi të mëdha të ... Read More

Mickovski: Zaev vazhdon përndjekjen politike, këta njerëz nuk janë fajtor

20/02/2019

20 Shkurt 2019 / 21:18 Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski ka reaguar pas marrjes në pyetje të ish- kreut të Kuvendit Trajko Veljanovski, dhe ministrave ... Read More

Mickoski insiston për zgjedhje të përkohshme parlamentare

29/01/2019

29 Janar 2019 / 9:49 Kryetari i i VMRO-DPMNE-së Hristian Mickoski mbrëmë në intervistë për MTV-në përsëriti se VMRO-DPMNE-ja kërkon shpërndarjen e Parlamentit dhe formimin ... Read More

Mickoski: Gjorçevi është Totti i VMRO-DPMNE-së

29/01/2019

28 Janar 2019 / 23:49 Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski sonte gjatë intervistës në RTVM i pyetur nëse profesoresha Gordana Siljanovska dhe Vllatko Gjorçev kanë ... Read More

Mickoski: Së shpejti do të zbulojmë kandidatët për president

30/11/2018

30 Nëntor 2018 / 18:41 Kreu i VMRO DPMNE-së, Hristian Mickoski paralajmëroi se së shpejti opinioni do të kuptojë emrat e kandidatëve të mundshëm për ... Read More

Ndryshimet kushtetuese, Mickoski: Do t’i shpalosim argumentet gjatë debatit

30/11/2018

30 Nëntor 2018 / 18:22 Kreu i opozitës maqedonase, Hristian Mickoski edhe një herë konfirmoi se VMRO DPMNE-ja do të jetë konstruktive në seancën e ... Read More

Mickoski: Toka shtetërore përfundon në duart e Vice Zaev (VIDEO)

08/05/2018

https://www.facebook.com/Almakos1/videos/2161159910591516/ Kreu i partisë më të madhe opozitare Hristian Mickoski sot ka publikuar një siç u shpreh ai video skandal ku shihet se si kryeministri ... Read More