Tag: Hristijan

Mickoski, thirrje për dalje masive në zgjedhje

19/04/2019

Alsat 2019-04-19T14:20:40+02:00 Kreu i opozitës Hristijan Mickoski në një konferencë për media u bëri thirrje qytetarëve që të dalin sa më masovikishtë dhe të votojnë ... Read More

LSDM: Mickoski të përgjigjet ka takuar apo jo Gruevskin?

31/03/2019

LSDM-ja pyet VMRO-DOPMNE-në se vallë është kthyer lideri i tyre Hristijan Mickoski nga udhëtimi tranzitor përmes Budapestit, që të përgjigjet nëse është takuar apo jo ... Read More

Mickovski: Deputetët e përjashtuar ka mundësi të kthehen në VMRO

26/03/2019

26 Mars 2019 / 19:36 Lideri i partisë opozitare të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski, në duelin televiziv që po zhvillohet sonte në Kanal 5, midis tij ... Read More

Mickovski: Bisedimet vazhdojnë, VMRO-DPMNE sot ka dorëzuar 65 amendamente

26/03/2019

26 Mars 2019 / 19:29 Lideri i partisë më të madhe opozitare VMRO-DPMNE, Hristijan Mickovski, në debatin që po zhvillohet në televizionin Kanal 5 ka ... Read More

LSDM: Siljanovska dëshiron të bëhet Ivanov i ri

20/03/2019

20 Mars 2019 / 13:14 Kandidatja e Hristijan Mickovskit, Gordana Siljanovska, është e njëjtë me Gjorgje Ivanovin, thonë nga partia në qeveri LSDM përmes një ... Read More

Siljanovska dhe Mickoski për vizitë dyditore në Bruksel

20/03/2019

20 Mars 2019 / 10:09 Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski bashkë me kandidaten për president të kësaj partie Gordana Siljanovska-Davkova sot dhe nesër do të ... Read More

LSDM: Siljanovska sërish në mbrojtje të kriminelëve

19/03/2019

19 Mars 2019 / 14:16 Kandidatja e Hristijan Mickovskit, Gordana Siljanovska, sërish është vënë në mbrojtje të kriminalitetit dhe kriminelëve. Me këtë sjellje, Siljanovska edhe ... Read More

Mickoski: Paraburgimi i Çavkovit, përndjekje politike

13/03/2019

13 Mars 2019 / 20:27 Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski në një prononcim për mediat, paraburgimin e ish shefit të Byrosë për Siguri Publike Mitko ... Read More

Mickoski: Grupet e punës do të punojnë për propozim ligjin e PSP-së dhe për ligjet e tjera reformuese

10/03/2019

10 Mars 2019 / 23:36 Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski pas takimit me kryeministrin Zoran Zaev tha se pas takimit mund të përfundohet se konkretisht ... Read More

Mickovski: I thash Rikerit se pushteti po kryen paraburgime me porosi

04/03/2019

4 Mars 2019 / 21:26 Kryetari i VMRO-DMNE-së Hristijan Mickovski sot ka takuar ndihmës-sekretarit e ardhshëm amerikan të shtetit për Evropë dhe euroazi, Filip Riker. ... Read More

Kostov: Dy persona janë në gjendje kritike

14/02/2019

14 Shkurt 2019 / 19:49 Drejtori i spitalit “8 Shtatori”, Hristijan Kostov tha se 28 personat e mbetur janë hospitalizuar dhe janë në gjendje përgjithësisht ... Read More

Mickoski: LSDM-ja shmang zgjedhjet nga frika e ballafaqimit me qytetarët

13/02/2019

13 Shkurt 2019 / 10:16 Lideri i partisë më të madhe opozitare VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në profilin e tij zyrtar në facebook ka reaguar ndaj ... Read More