Tag: huaja

Vjehrra shqiptare tregon se si e priti nusen e djalit nga Japonia dhe jetesën në Shqipëri

16/05/2019

Historitë e shqiptarëve që jetojnë në perëndim dhe janë martuar me vajza të huaja por vajza të martuara me shqiptarë dhe jetojnë në Shqipëri, janë ... Read More

Performanca pesë minutëshe që i kushtoi Madonnës pesë milionë dollarë

02/05/2019

Madonna ditë më parë u bë lajm i medieve ndërkombëtare. Mediet e huaja shkruanin se Madonna ka paguar 5 milionë dollarë për performancën në “Billboard ... Read More

DailyMail me artikull të veçantë për vizitën e Rita Orës në Kosovë

11/04/2019

Rreth vizitës së Rita Orës në Kosovë kanë shkruar edhe mediat e huaja, DailyMail me artikull të veçantë. Këngëtarja Rita Ora po qëndron në Kosovë ... Read More

Dua Lipa do të jetë pjesë e filmit të ri të James Bond 

03/04/2019

Dua Lipa do ta realizojë klipin e kolonës zakore për James Bond. Mediat e huaja kanë bërë të ditur se këngëtarja kosovare, Dua Lipa do ... Read More

Investimet e huaja në Shqipëri, mbi 1 miliard euro

25/03/2019

Investimet e huaja në Shqipëri shënuan një rekord historik vitin e kaluar duke kapërcyer për herë të parë shifrën 1 miliard euro. Të dhënat e ... Read More

Atë që nuk e bëri as Franca kundër Danimarkës, e realizoi Kosova

21/03/2019

Mediat e huaja kanë listuar të gjithë skuadrat e forta që nuk arritën të shënojnë kundër Danimarkës, por që Kosova e bëri, shkruan Gazeta Express.Kili, ... Read More

Policët në pension po hanë bukën e taksistëve të ndershëm

19/03/2019

19 Mars 2019 / 13:11 Me vrull paralajmërojnë investime të huaja që do të punësojnë 200 deri në 300 veta, ndërsa po lëshojmë mundësinë që ... Read More

Charlize Theron tregon se pse nuk ka të dashur

18/02/2019

Në fillim të muajit, mediat e huaja shkruan se aktorët Charlize Theron dhe Brad Pit ishin në një marrëdhënie sekrete. Megjithëse shumë prej tyre tashmë ... Read More

Kate Hudson përgënjeshtron raportimet rreth orientimit seksual të fëmijëve

13/02/2019

Disa ditë më parë, mediat e huaja shkruan për mënyrën se si aktorja Kate Hudson nuk e kishte udhëzuar vajzën rreth orientimit seksual. Pasi një ... Read More

Gjenden maskat dhe armët e autorëve të vrasjes së ish-policit në Tiranë

05/02/2019

Personat që qëlluan mesditën e së mërkurës mbi Arben Bilalin nga makina e zezë me targa të huaja, kanë qenë të maskuar. Dy maskat e ... Read More

“Hollywood Reporter” e ngatërron Rita Orën me Post Malonen

23/01/2019

Rita Ora ka bërë bujë të madhe në mediat e huaja edhe pse nuk ka qenë protganiste. Fotografia e bukuroshes shqiptare gabimisht u gjen në ... Read More

Balerini amerikan pohon se ishte abuzuar seksualisht për shtatë vjet rresht nga Michael Jackson

21/01/2019

Mediat e huaja tashmë kanë raportuar se së shpejti do të shfaqet një film dokumentar, ku do të zbulohen abuzimet seksuale të Michael Jacksonit. Filmi ... Read More