Tag: huazimit

Fajdet, dukuri që cenon sigurinë dhe rrezikon qytetarët

25/05/2019

Dukuria e huazimit të parave në mënyrë ilegale apo si njihen me termin “fajde”, mbetet mjaft shqetësuese në Kosovë. Kjo dukuri theksohet se po sjell ... Read More

Kovac nuk e lejon largimin e Sanchesit: PSG e dëshiron lojtarin, por ne llogarisim në të

26/01/2019

Renato Sanches është rikthyer këtë edicion te Bayerni pas huazimit në Ligën Premier te Swansea. Mesfushori portugez ka filluar të luaj dhe është bërë i ... Read More

Boateng: Shpresoj të shënoj në Bernabeu në El Clasicon e ardhshme

22/01/2019

Barcelona nënshkroi me Kevin-Prince Boateng nga Sassuolo në formë të huazimit me të drejt blerje. Ganezi në fjalët e para si katalunas ka thumbur Real ... Read More

Batshuayi rikthehet nga huazimi, Roma dhe Everton pas sulmuesit belg

11/01/2019

Michy Batshuayi është rikthyer në Chelsea pas huazimit gjashtë mujor te Valencia. Klubi spanjoll nuk ka pranuar blerjen përfundimtare të lojtarit, kësisoj ai është rikthyer ... Read More

Zyrtare: Defoe huazohet te Rangers

06/01/2019

Rangers ka konfirmuar transferimin e Jermain Defoe në formë të huazimit 18 mujor. Sulmuesi anglez iu bashkua skuadrës skoceze nga Bournemouthi, ku në 33 ndeshje ... Read More

Milani mendon huazimin e Diawaras

15/11/2018

Milani është duke shikuar mundësinë e transferimit në formulën e huazimit të mesfushorit të Napolit, Amadou Diawara, pasi problemeve me lëndime. Rossonerët kanë humbur tashmë ... Read More

Karius humb besimin edhe te Besiktasi, gjiganti turk do ta rikthej gjermanin te anglezët

30/10/2018

Besiktas mund të shkurtojë marrëveshjen e tyre të huazimit për portierin e Liverpoolit, Loris Karius. Sipas të përditshmes sportive turke, Fotomac, portieri gjerman mund të ... Read More

Falënderimi emocionues i Locatellit drejtuar Milanit

14/08/2018

Manuel Locatelli e ka falënderuar Milanin pas huazimit te Sassuolo me obligim blerjeje. Mesfushori 20-vjeçar iu bashkua zyrtarisht ekipit Neroverdi sot (e hënë), ndërsa e ... Read More

Gjigantët turq pas Avdijajt, në garë edhe Newcastle United

30/07/2018

Donis Avdijaj është rikthyer tek skuadra e tij Schalke 04 pas huazimit në kampionatin holandez tek Roda. Talentit nga Kosova i bëri mirë huazimi tek ... Read More

Rafinha do të largohet nga Barcelona, katër skuadra pas mesfushorit brazilian

27/07/2018

Mesfushori brazilian Rafinha është rikthyer te Barcelona pas huazimit gjashtë mujor te Interi. Skuadra italiane vazhdon të insistojë për transferimin e tij, por e dëshiron ... Read More

Pjaca do të largohet nga Juventus, pesë skuadra e duan kroatin

27/07/2018

Marko Pjaca është rikthyer te Juventusi pas huazimit gjashtë mujor te Schalke 04. Lojtari duket se nuk është në planet e trajnerit Massimiliano Allegri dhe ... Read More

Sturridge dëshiron të qëndrojë te Liverpooli

19/07/2018

Daniel Sturridge është kthyer te Liverpooli pas huazimit te West Bromwich Albioni. Anglezi shpreson që të vazhdojë edhe në sezonin e ri me Reds. “Unë ... Read More