Tag: humbën

Mbretëresha i ndaloi të përdornin titullin mbretëror, reagon Meghan Markle: Nuk ka gjë që më ndalon

21/02/2020

Pas largimit nga mbretëria, Meghan Markle dhe Harry humbën statusin mbretëror si duka dhe dukesha e Sussex dhe mbretëresha Elizabeth u ndaloi përdorimin e titullit ... Read More

Piktura më e kushtueshme në botë gjendet në jahtin e sheikut saudit

11/06/2019

Portreti më i kushtueshëm në histori, “Salvator Mundi’, gjurmët e të cilit humbën në mënyrë misterioze gjatë një shitjeje në ankand nga Christie’s në 2017 në ... Read More

20 vjet nga Masakra e Celinës, të mbijetuarit rrëfejnë tmerret (Video)

26/03/2019

Janë bërë 20 vjet nga Masakra e Celinës në Rahovec dhe në fshatrat e tjera përreth. Ata që humbën më të dashurit e tyre presin ... Read More

11 vjet nga tragjedia e Gërdecit

15/03/2019

​Sot bëhen 11 vite nga tragjedia e Gërdecit, në të cilën humbën jetën 26 persona dhe 300 të tjerë u plagosën, pas shpërthimit që tronditi ... Read More

U ndanë në fëmijëri, fati i ribashkon pas 70 vitesh (Foto)

27/02/2019

Dy të moshuara që humbën kontaktin për 70 vite, më në fund janë ribashkuar. Nora Boardman dhe Eileen Gill, krejt rastësisht u zhvendosën për të ... Read More

Ditë zie edhe sot në Maqedoni për viktimat që humbën jetën 14 persona

15/02/2019

15 Shkurt 2019 / 10:06 Ditë zie edhe sot në Maqedoni për aksidentin që humbën jetën 15 persona 15 viktimat e tragjedisë që humbën jetën ... Read More

Kaluan rreth Marsit dhe humbën në gjithësi, fluturaket e NASA-s u ‘shuan’ në mënyrë misterioze (Foto)

07/02/2019

Fluturaket e NASA-s që ishin në mision në gjithësi, kaluan rreth Marsit dhe po humbën në pafundësi, pasi u ‘shuan’ në mënyrë misterioze. Sondat me ... Read More

Avokati i Popullit: Afro 40 mijë qytetarë humbën të drejtën e tyre të votës gjatë referendumit

05/10/2018

5 Tetor 2018 / 12:35 “30.000 deri ne 40.000 qytetare humbën të drejtën e tyre të votës gjatë referendumit për shkak të mos koordinimit te ... Read More

Të paktën 50 të vdekur pas zjarreve në Greqi, shumë fëmijë

24/07/2018

24 July 2018 / 10:21 Të paktën 50 persona humbën jetën pas zjarreve që shpërthyen në Atikën Lindore, ndërkohë që autoritetet i frikësohen faktit për më shumë ... Read More

Aksident tragjik, humbin jetën 4 persona

07/05/2018

7 May 2018 / 9:15 Katër persona humbën jetën në një aksident tragjik të ndodhur mbrëmjen e kësaj të diele në aksin rrugor Resnjë-Ohër.Dy automjete, ... Read More