Tag: humbje

Pesë gabimet e Valverdes, që i kushtuan me eliminim Barcelonës

08/05/2019

15:01 | 8 Maj 2019 15:01 | 8 Maj 2019 ‘Gishti i fajësimit’ është gjithmonë i drejtuar tek një person në humbje të tilla dhe ... Read More

Turpërimi nga Liverpool, kështu u largua Messi nga Anfield

08/05/2019

9:05 | 8 Maj 2019 09:05 | 8 Maj 2019 Barcelona pësoi një nga humbjet më shokuese, duke u mposhtur 4-0 nga Liverpool. Kjo humbje ... Read More

Leicester 3:0 Arsenal, notat e lojtarëve

28/04/2019

Arsenal është befasuar nga Leicester City duke u mposhtur me rezultatin 3:0. Kjo humbje për Arsenal erdhi në kuadër të xhiros së 36-të të Premierligës, ... Read More

Skema 1-1-1-1-3-3, skema ‘revolucionare’ që Man Utd e ka sjellë në futboll

25/04/2019

Skema 1-1-1-1-3-3, skema ‘revolucionare’ që Man Utd e ka sjellë në futboll Manchester United ka pësuar humbje 0-2 nga Manchester City në ‘Old Trafford’, në ... Read More

Si të përballemi me infertilitetin mashkullor?

15/04/2019

Shpesh meshkujt, infertilitetin e vet e përjetojnë si humbje të burrërisë - si pamundësi të fekondimit të qelizës vezë femërore. Përveç kësaj, disa teste për ... Read More

Ja si e arsyeton Favre humbjen turpëruese ndaj Bayern Munich

07/04/2019

Borussia Dortmund ka pësuar një humbje të thellë mbrëmë në përballjen me Bayern Munich, duke u mposhtur me rezultatin 5:0. ‘Allianz Arena’ u kthye në ... Read More

Wolves 2:1 Man Utd, notat e lojtarëve

02/04/2019

Manchester United ka pësuar humbje në përballje me Wolves si mysafirë me rezultat 2-1. Në të vërtet ndeshja nisi shumë mirë për United, që krijuan ... Read More

50 Cent shet rezidencën e tij super luksoze, del në humbje 

02/04/2019

50 Cent e ka shitur rezidencën e tij supre luksoze por fatkeqësisht doli në humbje dhe shuma është e madhe. Është bërë e ditur se ... Read More

Vitin e ardhshëm bota do të humbë 6 trilionë dollarë nga sulmet kibernetike

01/04/2019

Gjatë vitit 2020 kompanitë dhe familjet në mbarë botën mund të pësojnë humbje me vlerë prej 6 trilionë dollarë për shkak të sulmeve kibernetike, deklaroi ... Read More

Kur vjen puna te ecuria e mirë, Kosova lë pas Brazilin, Anglinë dhe Francën

26/03/2019

Kosova ka shënuar edhe një ndeshje pa humbje të njohura zyrtarisht nga Federata Evropiane e Futbollit. Përfaqësuesja jonë ka barazuar para shikuesve të vetë në ... Read More

Shqipëria mposhtet përsëri nga Turqia

23/03/2019

Tjetër humbje e Shqipërisë me Turqinë, këtë herë në “Elbasan Arena” në sfidën e 21-vjeçarëve në eliminatoret e Euro 2021. Formacioni i Alban Bushit u ... Read More

Aktori kosovar përkujdeset për postimin më interesant lidhur me Christian Panuccin

23/03/2019

Shqipëria e nisi me humbje fushatën eliminatore për Kampionatin Evropian “Euro 2020” duke u mundur nga Turqia në Shkodër me rezultat 2:0.Aktori i mirënjohur kosovar, ... Read More