Tag: humbje

Shqipëria mposhtet përsëri nga Turqia

23/03/2019

Tjetër humbje e Shqipërisë me Turqinë, këtë herë në “Elbasan Arena” në sfidën e 21-vjeçarëve në eliminatoret e Euro 2021. Formacioni i Alban Bushit u ... Read More

Aktori kosovar përkujdeset për postimin më interesant lidhur me Christian Panuccin

23/03/2019

Shqipëria e nisi me humbje fushatën eliminatore për Kampionatin Evropian “Euro 2020” duke u mundur nga Turqia në Shkodër me rezultat 2:0.Aktori i mirënjohur kosovar, ... Read More

Sadiku: Mezi po pres të jap më të mirën time dhe të kthehem te goli

19/03/2019

Mungesa e tij në ndeshjet e Ligës së Kombeve ishte një humbje e madhe për Shqipërinë, por tashmë Armando Sadiku është rikthyer, ende nuk ka ... Read More

Milwaukee mposhtet në shtëpi nga Philadelphia, Toronto befasohet nga Detroiti

18/03/2019

Lideri aktual i Konferencës së Lindjes, Milwaukee Bucks ka pësuar humbje para adhuruesve të vet nga Philadelphia 76ers. Në një ndeshje spektakolare të zhvilluar në ... Read More

Ranieri i dëshpëruar me humbjen: Ishim pa organizim në fushë, kemi humbur gjitha duelet

17/03/2019

Roma ka pësuar një tjetër humbje në Serie A, duke i minimizuar gjasat për ta zënë njërën nga pozitat që i dërgon në Ligën e ... Read More

Shqetësues numri aksidenteve me fatalitet, vitin e kaluar janë arkëtuar rreth 8.5 milionë euro nga shqiptimi gjobave në trafik

17/03/2019

Rastet e raportuara për humbje të jetëve njerëzore si pasojë e aksidenteve rrugore po bëhen tepër shqetësuese për të gjithë në Kosovë. Policia e Kosovës ... Read More

Celina i dëshpëruar pas humbjes ndaj Cityt

16/03/2019

Swansea City nuk arriti gjysmëfinalen e FA Cup pasi pësoi humbje nga Manchester City me rezultat 2-3 në çerekfinale. Më i miri në këtë ndeshje ... Read More

Notat e lojtarëve: Spal 2-1 Roma, zhgënjejnë Kluivert dhe El Shaarawy

16/03/2019

Roma ka pësuar humbje befasuese si mysafir i Spalit në ndeshjen e javës së 28-të në kampionatin italian. Duke qenë skuadra fituese, vendasit kanë marrë ... Read More

Notat e lojtarëve, Inter 0-1 Eintracht: Handanovic ruan nderin e italianëve

14/03/2019

Interi ka pësuar humbje në shtëpi ndaj Eintracht Frankfurti (1-0), duke i dhënë lamtumirë edhe Ligës së Evropës. Te Interi vetëm dy lojtarë kishin paraqitje ... Read More

Bashkimi pëson një tjetër humbje në Ligën Ballkanike

12/03/2019

Kampioni i Kosovës, Bashkimi, ka pësuar humbje (77-92) nga skuadra maqedonase, KK Blokotehna, në ndeshjen e vlefshme për Ligën Ballkanike. Ekipi nga Gjevgjelia e nisi ... Read More

Interi nuk gabon ndaj Spalit, i kthehet fitores para Derby della Madonnina

10/03/2019

Pas një barazimi dhe një humbje, Interi është kthyer fitoreve në Serie A. Zikaltrit fituan ishin më të mirë ndaj Spalit dhe në fund arritën ... Read More

Speciale – Sekreti fitues i “vrasësit me fytyrë të bebes”, Ole Gunnar Solskjaer

10/03/2019

5 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Asnjë humbje në Ligën Premier. Vetëm një humbje në Ligën e Kampionëve, e zhvleftësuar nga një rikthim ... Read More