Tag: humbur

39 të vdekur në ShBA nga përdorimi i cigareve elektronike

09/11/2019

Së paku 39 persona kanë humbur jetën, ndërsa më shumë se 2.000 të tjerë kanë vuajtur nga sëmundjet e rënda të frymëmarrjes për shkak të ... Read More

Akullnajat e Zvicrës po shkrihen me shpejtësi rekorde

01/11/2019

Akullnajat e Zvicrës kanë humbur një të dhjetën e vëllimit të tyre vetëm në pesë vjetët e fundit – një shkallë e shkrirjes që është ... Read More

Kjo pije është “egjeli” i dhjamit

21/10/2019

Një gotë verë para gjumit për të humbur peshë Shpeshherë keni dëgjuar që një nga faktorët kryesorë të kilogramëve të tepërt është konsumi i alkoolit. Por ... Read More

Faktorët që ndikojnë të humbni peshë shpejt

05/10/2019

Nutricionistja Libby Limon ka ndarë disa mënyra të thjeshta për të humbur peshë shpejt. E para është përqëndrimi në ngrënien e ushqimeve të duhura. E ... Read More

Kokainë dhe alkool- kombinimi që po i bënë njerëzit të vetvriten

30/09/2019

Ekspertët kanë raportuar një rritje të numrit të personave, të cilët kanë humbur jetën si shkak I përdorimit të alkoolit dhe kokainës në të njëjtën ... Read More

Pija magjike që heq dhjamin tek beli në vetëm 4 ditë

26/09/2019

Një super recetë për të humbur dhjamin e tepërt në zonën e barkut, është pija sekrete! Kjo pije do stimulojë trupin, duke konsumuar dhjamin dhe ... Read More

Shkencëtarët zbulojnë kontinentin e humbur që fshihet poshtë Shqipërisë

24/09/2019

CNN: Mbetjet e kontinentit të humbur mund të shihen në malet Taurus në Turqi Adria e Madhe quhet kontinenti i humbur që fshihet poshtë detit ... Read More

Shenjat që tregojnë se partneri juaj është duke humbur interesin në ju

22/09/2019

Këtu i gjeni disa nga shenjat që partneri juaj është duke humbur interesin tek ju dhe që romanca juaj është duke vdekur. Jeni në lidhje ... Read More

Banane me xhenxhefil, kombinimi i fuqishëm që largon yndyrat në trup

21/09/2019

Dietat janë gjithmonë të mundimshme kur vjen puna për të humbur peshë.Por përveç dietave ka edhe mënyra të tjera efikase që ju ndihmojnë të humbni ... Read More

Kujdes, shënohet rasti i parë ku një i ri humb dëgjimin e shkimin shkaku i ‘fast food’

03/09/2019

Një i ri besohet se ka humbur shikimin dhe dëgjimin për shkak të përdorimit të tepërt të ushqimeve të shpejta, shkruan The Telegraph, transmeton Gazeta ... Read More

A ndihmon ecja e mëngjesit në humbjen e peshës?

29/08/2019

Shume njerëz e praktikojnë ecjen e mëngjesit me qëllim për të humbur peshë. Mirëpo cila është e vërteta rreth kësaj teorie?Benefitet e ecjes në mëngjes ... Read More

Ushqimet më të mira për mëngjes, që të humbni peshë

15/08/2019

Sekreti për të humbur në peshë është të hani në mëngjes ushqime, që janë të ushqyeshme dhe të ngopin.Ja cilët janë ushqimet që ju sugjerojmë ... Read More