Tag: humbur

Hoqi tatuazh kryq në këmbë/ Çiljeta: Kam 10 vite që agjeroj, ja lutjet e mia

20/05/2020

“Është një natë që nuk duhet humbur sepse ne e presim gjithë vitin që të vijë. Edhe ato që nuk dinë të falen, sugjeroj të ... Read More

Bota e futbollit në zi, humb jetën në moshë fare të re lojtari i Atalantës

11/05/2020

Ka humbur jetën në moshën 19-vjeçare, Andrea Rinaldi, lojtari i Atalantës. Djaloshi, i cili kishte pësuar hemorragji në tru si pasojë e sëmundjes së aneurizmës, ... Read More

“Virgjërinë e humba 17 vjeç”, Ina e “Përputhen” flet pa doreza: Mendoja se s’do martohesha më kurrë

16/04/2020

Ina Kollçaku e “Përputhen” ka treguar se virgjërinë e ka humbur në moshën 17-vjeçare. E ftuar në emisionin “Glmaour Zone”, Ina tha se në atë ... Read More

Përshpejtohet shkrirja e akullnajave në Grenlandë në dhe Antarktidë

12/03/2020

Sipërfaqet më të mëdha të akullit në botë, Grenlanda dhe Antarktida janë duke humbur masat që kanë për gjashtë herë më shpejt në krahasim me ... Read More

Ditë zie për Encën/ Humb betejën me sëmundjen, ndërron jetë babai i këngëtares

26/02/2020

Dite zie per kengetaren. Behet me dije se Enca ka humbur babain e saj ne moshen 64- vjecare.  Babai i saj prej kohesh vuante nga ... Read More

“Deri kur të takohemi sërish, më mungon Papi”/ E bija prek me postimin për Xhevdet Ferrin

31/01/2020

Arti dhe kinematografia ka humbur përgjithmonë një nga aktorët e tij më të mirë. Xhevdet Feri u nda nga jeta para kohe në moshën 59-vjeçare ... Read More

Vdes në aksident ajror legjenda e basketbollit Kobe Bryant

26/01/2020

Kobe Bryant, basketbollisti legjendar i NBA ka humbur jetën në moshën 41-vjeçare në një aksident ajror. Sipas mediave amerikane, ylli i Los Angeles Lakers ishte ... Read More

39 të vdekur në ShBA nga përdorimi i cigareve elektronike

09/11/2019

Së paku 39 persona kanë humbur jetën, ndërsa më shumë se 2.000 të tjerë kanë vuajtur nga sëmundjet e rënda të frymëmarrjes për shkak të ... Read More

Akullnajat e Zvicrës po shkrihen me shpejtësi rekorde

01/11/2019

Akullnajat e Zvicrës kanë humbur një të dhjetën e vëllimit të tyre vetëm në pesë vjetët e fundit – një shkallë e shkrirjes që është ... Read More

Kjo pije është “egjeli” i dhjamit

21/10/2019

Një gotë verë para gjumit për të humbur peshë Shpeshherë keni dëgjuar që një nga faktorët kryesorë të kilogramëve të tepërt është konsumi i alkoolit. Por ... Read More

Faktorët që ndikojnë të humbni peshë shpejt

05/10/2019

Nutricionistja Libby Limon ka ndarë disa mënyra të thjeshta për të humbur peshë shpejt. E para është përqëndrimi në ngrënien e ushqimeve të duhura. E ... Read More

Kokainë dhe alkool- kombinimi që po i bënë njerëzit të vetvriten

30/09/2019

Ekspertët kanë raportuar një rritje të numrit të personave, të cilët kanë humbur jetën si shkak I përdorimit të alkoolit dhe kokainës në të njëjtën ... Read More