Tag: hyjë

Horoskopi ditor, e diel 17 maj 2020

17/05/2020

DashiHëna do të hyjë në shenjën tuaj, duke ju dhuruar një ditë interesante. Në familje dikush do ju kërkojë diçka. Angazhimet profesionale do të ecin ... Read More

Oppo Reno është një telefon i avancuar, por nuk mund të funksionojë pa rrjetin 5G

11/08/2019

Prodhuesi kinez i telefonave Oppo, ka bërë përpjekje që të hyjë në tregun e telefonave të zgjuar që mbështesin sistemin 5G – me modelin Reno. ... Read More

Milan kërkon transferimin e të ‘dëshpëruarit’ te Barcelona

26/04/2019

Milan po planifikon të hyjë seriozisht në garë për sulmuesin e Barcelonës, Malcom Reprezentuesi brazilian është i gatshëm të largohet nga ‘Camp Nou’, pas një ... Read More

Nusja më seksi e këtij stinori

01/04/2019

Oriola Marashi ka vendosur që të mos provojë fare fatin që të këndojë.Edhe pse tentoi t’i hyjë muzikës, kjo e fundit po vazhdon të mbetet ... Read More

Për një javë në Kuvend hyn në fuqi ligji për tokë ndërtimore.

06/03/2019

6 Mars 2019 / 14:02 Për një javë në Kuvend do të hyjë në fuqi ligji për tokë ndërtimore. Me këtë nënkuptohet se kompetencat e ... Read More

Prokurorët nga e premtja me Kod të ri të etikës

28/02/2019

Kodi i ri i etikës dhe sjelljes profesionale për prokurorë do të hyjë në fuqi nga e premtja. Në njoftimin e KDI-së thuhet se ky ... Read More

Shefi i kompanisë promovuese të Mayweather beson se amerikani nuk do të dalë nga pensioni për t’u ndeshur me Pacquiaon

20/01/2019

Shefi ekzekutiv i Mayweather Promotions ka thënë se nuk ka gjasa që Floyd Mayweather të hyjë sërish në ring dhe ta zhvillojë rimeçin me Manny ... Read More

Barcelona hyn në garë për Lozanon

13/01/2019

Barcelona është e gatshme të hyjë në betejën për sulmuesin anësor të PSV Eindhoven, Hirving ‘Chucky’ Lozano. Napoli ka ndjekur Lozanon për disa javë dhe ... Read More

Mësimdhënësit në grevë nga 14 janari

10/01/2019

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Kosovës ka marrë vendim që nga 14 janari të hyjë me grevë të përgjithshme në arsim. ... Read More

Pensionistët dhe të punësuarit s’mund të marrin tezgë

17/12/2018

17 Dhjetor 2018 / 15:38 Dy javë para se të hyjë në fuqi Ligji i ri që pritet të rregullojë punën e tregjeve të gjelbra, ... Read More

Ahmeti: Ligji i gjuhëve, çështje ditësh

23/03/2018

23 March 2018 / 18:03 Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti tha se është çështje ditësh kur do të hyjë në fuqi Ligji për përdorimin e ... Read More

Ligji i gjuhëve, fuqizimi edhe pa firmën e Presidentit

17/03/2018

17 March 2018 / 16:27 Ligji për përdorimin e gjuhëve do të mund të hyjë në fuqi edhe pa nënshkrimin e Presidentit Gjorge Ivanov. Ekspertët ... Read More