Tag: hyrë

Njihuni me 16-vjeçarin që sot debutoi me Celtic

19/05/2019

22:12 | 05/19/2019 Karamoko Dembele ka hyrë në histori, pasi debutoi në moshën 16-vjeçare me Celtic në fitoren ndaj Hearts të dielën. Dembele u bë ... Read More

Kjo është forcë, ky njeri i pëlcet 42 kanaçe të birrës me kokë

14/05/2019

Një burrë ka bërë diçka të pazakontë, duke hyrë kështu në Librin e rekordeve botërore ‘Guinness’, transmeton Indeksonline. Muhammad Rashid nga Pakistan ka goditur me ... Read More

Arsenal, Cheslea dhe Man Utd në garë për lojtarin që kushton 69 mln euro

11/05/2019

8:37 | 11 Maj 2019 08:37 | 11 Maj 2019 Tri skuadra të Premierligës i kanë hyrë garës për të nënshkruar me qendërmbrojtësin e Leicester ... Read More

Kështu duket renditja për Këpucën e Artë në fazën finale të sezonit

04/05/2019

8:41 | 4 Maj 2019 08:41 | 4 Maj 2019 Kampionatet elitare në Evropë kanë hyrë në fazën finale të sezonit, dhe gara për Këpucën ... Read More

Demush Shasha nga Instituti Epik: Jemi larg liberalizimit të vizave

04/05/2019

Edhe pse Kosova nuk ka hyrë në Agjendën e Komisionit Evropian për liberalizim të vizave derisa Parlamenti Evropian mban zgjedhjet në fund të këtij muaji, ... Read More

PSG pëson humbjen e katërt në pesë ndeshjet e fundit

30/04/2019

Paris Saint Germian ka hyrë në një krizë të thellë të rezultateve. Kampionët e Ligue 1, janë duke kaluar një formë dëshpëruese në fund të ... Read More

Sensacioni i Evropës transferohet te Real Madrid

25/04/2019

Real Madrid është skuadra e radhës që ka hyrë në garë për talentin e Borussia Dortmund, Jadon Sancho. Zinedine Zidane me t’u rikthyer te Real ... Read More

Shkollat profesionale, programe për tërheqjen e nxënësve

20/04/2019

Alsat 2019-04-20T15:56:46+02:00 Shkollat e mesme profesionale tashmë kanë hyrë në garë se kush do të pranojë numër më të madh të semimaturantëve, përkatësisht nëse do ... Read More

Shuma e pabesueshme që Guardiola ka shpenzuar për të fituar Championsin

19/04/2019

Me Barcelonën kishte dominuar Evropën, duke hyrë përgjithmonë në histori si një nga më të mëdhenjtë e këtij sporti. Sukseset e tij te Barcelona bën ... Read More

Vjedh ari në një argjendari në Prishtinë

20/03/2019

Një punëtor i një argjendarie në Prishtinë, ka raportuar në Polici se një i person ka hyrë në lokal ku në qafë dhe në dorë ... Read More

Nadal: Federer mbetet kundërshtari më i vështirë për mua

11/03/2019

Roger Federer ka komentuar rivalitetin me Rafael Nadalin, të cilit tashmë kanë hyrë në historinë e tenisit. Tenisti spanjoll, Nadal deri më tani ka fituar ... Read More

Rama: Ka iku koha kur Shqipëria trajtohej si pronë private

01/03/2019

Kryeministri Edi Rama tha në Samitin e dytë të Diasporës në Tiranë se Shqipëria ka hyrë në rrugën pa kthim për të ndërtuar një sistem ... Read More