Tag: Ibrahimovic

Zaccheroni “thumbon” Ronaldon mbi ndikimin e Ibrahimovic në Serie A

20/10/2020

Ish-trajneri i Milanit “thumbon” Ronaldon mbi ndikimin e Ibrahimovic në Serie A. Ish-trajneri i Milanit, Juves dhe Interit, Alberto Zaccheroni, i cili me kuqezinjtë fitoi ... Read More

38 vjeç por akoma bën diferencën, ja vendimi që ka marrë Ibra për të ardhmen

15/05/2020

Zllatan Ibrahimoviç u rikthye në Milano për të respektuar kontratën që ka me kuqezinjtë deri në fund të qershorit, ama suedezi nuk ka në plan ... Read More

Ibrahimovic: Nëse nuk ndodh kjo gjë, nuk do të luaj për Milanin

05/01/2020

17:41 | 01/05/2020 Zlatan Ibrahimovic po vazhdon me deklarata qesharake edhe te Milani. Sulmuesi suedez që kaloi te skuadra italiane para pak ditësh si transferim ... Read More

Historia e zgjedhjes së numrit 21 nga Ibra te Milan

03/01/2020

9:54 | 3 Janar 2020 09:54 | 3 Janar 2020 Zlatan Ibrahimovic padyshim do të jetë transferimi më i bujshëm i afatit kalimtar të janarit. ... Read More

Capello flet për transferimin e Ibrahimovic te Milan

01/01/2020

13:03 | 1 Janar 2020 13:03 | 1 Janar 2020 Fabio Capello ka besimin se Zlatan Ibrahimovic është një transferim i qëlluar nga Milan. Ish ... Read More

Ibra ‘drithëron’ të gjithë: Po vij në Itali, për të fituar Serie A

04/10/2019

10:14 | 10/04/2019 Zlatan Ibrahimovic së fundi ka festuar ditëlindjen e 38-të, dhe pa marrë parasysh vitet, duke se ai as që po e mendon ... Read More

FIFA zbulon 10 golat më të bukur për çmimin ‘Puskas’

19/08/2019

16:37 | 08/19/2019 Zlatan Ibrahimovic, Lionel Messi dhe Andros Townsend, janë në mesin e 10 kandidatëve për çmimin prestigjioz ‘Puskas’, për vitin 2019. FIFA ka ... Read More

Ibra shënon gol të bukur në fitoren e LA Galaxy në MLS

06/04/2019

Zlatan Ibrahimovic ka qenë edhe njëherë vendimtar për skuadrën e tij Los Angeles Galaxy. Sulmuesi suedez i ka siguruar fitoren klubi bardhekaltër në udhëtim te ... Read More

Boateng e harron Messin: Ibrahimovic, lojtari më i mirë me të cilin kam luajtur

27/03/2019

Sulmuesi i Barcelonës, Kevin-Prince Boateng, ka thënë se Zlatan Ibrahimovic është futbollisti më i shkathtë me të cilin e ka pasur kënaqësinë të luajë në ... Read More

Ibra: Aspekti teknik i Ligës Premier është i mbivlerësuar

19/03/2019

Zlatan Ibrahimovic ka luajtur në të gjitha ligat më të forta evropiane dhe para se të transferohej në SHBA te skuadra e Los Angeles Galaxy, ... Read More

Ibrahimovic këshillon Kanen: Largohu nga Tottenhami për një klub të madh

01/03/2019

Sulmuesi i LA Galaxy, Zlatan Ibrahimovic mund ta shohë anglezin Harry Kane duke e lënë Tottenhamin për një klub më të madh. Spurs mbeten ende ... Read More

Ibrahimovic lëvdata për Modricin: Jam i lumtur që e fitoi Topin e Artë, e mori dikush nga gjaku im

15/02/2019

Zlatan Ibrahimovic është rikthyer të flas për futbollin evropian. Sulmuesi suedez aktualisht është pjesë e skuadrës së famshme amerikane Los Angeles Galaxy. 37-vjeçari ka folur ... Read More