Tag: Ideja

Arsyet se pse lidhjet e gjata mund të dështojnë shumë lehtë pas martesës

29/08/2019

Ideja e martesës na bënë mbi të emocionuar dhe na përcjell një e qeshur e çmendur në fytyrën tonë. Të jetoni së bashku me personin ... Read More

Një mënyrë e lehtë për të rregulluar problemin me kapsllëk

03/08/2019

Askush nuk kemi dëshirë  të flasim për kapsllëk, pasi qe vetëm ideja e kapsllëkut na tmerron dhe shpesh pyesim veten se ku po gabojmë nëse ... Read More

Kurti: Veseli nuk e ka hallin e Tribunalit që na mungon por të atij Special që e kemi tepricë

20/05/2019

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se ideja e kryetarit të Kuvendit, Kadri Vesleli, për Tribunal ka të bëjë me Gjykatën Speciale dhe ... Read More

Miftaraj: Ideja për Tribunalin e mirë për t’u dëgjuar, por e dështuar qysh në fillim (Video)

13/05/2019

Ehat Miftaraj nga Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD) ka thënë se ideja për themelimin e një tribunali për krimet serbe është e mirë për ... Read More

Thaçi: Luftë mund të ketë, por territori i Kosovës nuk preket

09/05/2019

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi këmbëngul se ideja e tij është për korrigjimin e kufijve të Kosovës, duke marrë Preshevën, Medvegjën dhe Bujanocin. Ndërsa ai ... Read More

Thaçi tregon se kush e propozoi planin e korrigjimit të kufijve

09/05/2019

  Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq ditë më parë deklaroi se ideja e tij për korrigjim të kufijve mes Kosovës e Serbisë ka vdekur. “Idetë e ... Read More

Jeremiq: Vuçiq porositi se pala kosovare do të fitojë gjithçka

05/05/2019

Kryetari i Partisë Popullore, Vuk Jeremiq, tha sot se presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq me deklaratën se ideja e tij e demarkacionit me Kosovën ka ... Read More

Krasniqi: Shkëmbimi i territoreve me Serbinë – pas njohjes së ndrësjellë

04/05/2019

Kryetari i Këshillit Kombëtar nga Nisma Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, ka thënë se ideja për shkëmbim të territoreve midis Kosovës dhe Serbisë, mund të vendoset në ... Read More

Vuçiq: Ideja e “korrigjimit të kufijve” me Kosovën dështoi, kjo do të na kushtojë shumë

03/05/2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka shprehur keqardhje se siç ka thënë, “ideja e tij për krijimin e kufijve përfundimtarë përmes një kompromisi në mes ... Read More

Haxhiu: Gjermania nuk e ka përkrahur Pavarësinë e Kosovës e as bombardimet e NATO-s (Video)

26/04/2019

Drejtori i televizionit “Klan Kosova”, Baton Haxhiu, ka thënë se ideja e korrigjimit të kufijve ka dalë për shkak të pafuqisë së Gjermanisë për të ... Read More

Ambasadori gjerman në Serbi, për taksën: Shpresoj se së shpejti do të kemi sukses

11/04/2019

Ambasadori gjerman në Serbi, Thomas Schieb, tha se ideja e mbledhjes së liderëve të Ballkanit Perëndimor më 29 prill në Berlin do të përgatiste një ... Read More

Ministri Tahiri: Ndryshimi i Kushtetutës, proces vështirë i arritshëm

09/04/2019

Ndonëse po përmendet shpesh ideja për ndryshim të Kushtetutës së Kosovës, duket se ky nuk është një proces i lehtë për t’u arritur. Kështu po ... Read More