Tag: ikona

Microsoft është duke punuar në mbi 100 dizajne të reja ikonash

17/12/2019

Microsoft po vazhdon të modernizojë dizajnin e produkteve të tij. Tani janë njoftuar mbi 100 ikona të reja. Firma planifikon të modernizojë gjerësisht produktet e ... Read More

Pas vdekjes së Karl Lagerfeld, macja e tij lançon linjën e re

28/03/2019

Ikona e modës Karl Lagerfeld u nda nga jeta pak javë më parë. Trashëgimtarja e vetme e pasurisë së tij marramendëse ishte pikërisht macja e ... Read More

Ibrahim Tatlisesit i vdes nëna, e dhimbshme si e qan pranë varrit

25/03/2019

Ibrahim Tatlises është ikona e muzikës turke.Këngët e tij janë dëgjuar për vite me radhë nga publiku turk dhe ai i huaj. Ai para pak ... Read More

Fakte interesante që mund të mos i keni ditur për Empire State Building, Kullën Eiffel – e Statujën e Lirisë (Foto)

08/03/2019

Statujat dhe objektet e ndryshme që konsiderohen ikona, çdo vit pothuajse mbledhin miliona vizitorë, por a e keni pyetur ndonjëherë veten se cila është e ... Read More

Nagasaki, perla midis Lindjes dhe Perëndimit në Japoni (Foto)

27/02/2019

Një qytet i këndshëm, i pasur dhe dinamik, i rrethuar nga parqe natyrore madhështore Edhe pse ikona historike e shkatërrimit të shkaktuar nga bombat atomike ... Read More

Del Piero bëhet pronar i një klubi të futbollit në SHBA

25/02/2019

Ikona e skuadrës së Juventusit, Alessandro Del Piero ka blerë një klub të futbollit në SHBA. LA 10 FC bën gara në United Premier Soccer ... Read More

Ozzy Osbourne e anulon turneun për shkak të sëmundjes së mushkërive

20/02/2019

Ikona e muzikës rok, Ozzy Osbourne, është detyruar ta anulojë turneun muzikor për shkak të një inflamacioni të rëndë të mushkërive – raporton BBC. Ish-frontmeni ... Read More

Rich the Kid aludon në bashkëpunim me Britney Spears

04/01/2019

Duket se ikona e popit, Britney Spears, ka bashkëpunuar me reperin, Rich The Kid. Kënga titullohet “On It” dhe informacioni ishte shpërndarë fillimisht në rrjetet ... Read More