Tag: imagjinoni

Kjo plakë tregon sekretin se si ka jetuar deri sot kur po pret t’i mbushë 103 vjet

18/09/2019

A mund të imagjinoni ta zbuloni se sekreti i jetëgjatësisë gjendet në një gotë birrë?Epo, të paktën kështu ka funksionuar për Mildred Bowers Disa javë ... Read More

Të frysh qirinjtë e tortës i bën keq shëndetit

30/07/2019

Imagjinoni, është ditëlindja juaj dhe ajo që shihni përpara jush është një tortë me çokollatë me qirinj gati për t’u shuar.Mendimi i parë që vjen ... Read More

Luftoni aromën e keqe të trupit me anë të këtyre përbërësve natyralë

13/06/2019

Imagjinoni të shkoni në një festë, mirëpo të mos guxoni t’i ngrini duart lart duke vallëzuar, sepse trupi juaj po kundërmon! Imagjinoni, që njerëzit ikin ... Read More

Katër arsyet se përse duhet të pini ujë posa të zgjoheni nga gjumi

06/05/2019

A mund ta imagjinoni një ditë të shpenzuar pa konsumuar ujë, çaj apo ndonjë lëng? Nëse po, atëherë keni probleme serioze! Konsumimi i pamjaftueshëm i ... Read More

Si është e mundur ngjashmëria kaq e madhe mes njerëzve dhe personazheve të filmit?

08/04/2019

Imagjinoni sikur të keni një profesor i cili duket njëjtë si profesor Snape nga Harry Potter, përqendrimi në klasë do të ishte mision i pamundur. ... Read More