Tag: imunitar

Kërpudhat e forcojnë sistemin imunitar

08/11/2019

Një studim i bërë së fundmi sugjeron, që kërpudhat e përmirësojnë sistemin imunitar, shkruan Dailymail, transmeton Express.Shkencëtarët kanë zbuluar, që disa lloje të kërpudhave mund ... Read More

Brokoli mik i duhanpirësve, rikuperon dëmet që shkakton cigarja në mushkëri

24/07/2019

Tymi i duhanit përmban kimikate të cilat dobësojnë sistemin tonë imunitar, duke e bërë atë më të ndjeshëm ndaj sëmundjeve dhe duke dëmtuar aftësinë e ... Read More

Ushqimet që parandalojnë sklerozën dhe ndihmojnë kujtesën

23/07/2019

Shpresa e vetme për të shkatërruar virusin epsteinbarr është një sistem imunitar i fortë, të cilin këto ilaçe kanë për qëllim që ta dobësojnë. Prandaj ... Read More

Luftoni ftohjen me jogurt

16/07/2019

Shumica prej ne e dimë që për të pasur një sistem imunitar të fortë duhet që të konsumojmë Vitamin C.Ndonëse tani jemi në stinën e ... Read More

Largoni stresin duke përdorur këtë truk të thjeshtë në dush

19/05/2019

Kur bëhet fjalë për të fjetur dhe për të nxitur sistemin imunitar, shumë shpenzojnë qindra dollarë duke investuar në spërkatje, vitamina dhe pluhura. Por çfarë ... Read More

Alergjia dhe shtatzënia

22/04/2019

Sistemi imunitar reagon kur organizmin tonë e sulmojnë mikrobe të rrezikshme, por kur ky sistem imunitar “alarmohet” dhe reagon furishëm edhe kundër substancave të cilat ... Read More

Njerëzit e famshëm që pranuan publikisht se vuajnë nga HIV/AIDS: Nga Freddie Mercury tek Charlie Sheen

02/01/2019

HIV është virusi i cili dobëson sistemin imunitar të një individi, duke shkatërruar qelizën CD4, gjersa ende nuk është gjetur shërimi për të. HIV/AIDS për ... Read More