Tag: individual

Gara për Këpucën e Artë – Ja si qëndrojnë statistikat

29/04/2019

Një garë e ashpër po zhvillohet për çmimin individual, ‘Këpuca e Artë’. Për dallim prej viteve të tjera, këtë vit është ylli portugez, Cristiano Ronaldo, ... Read More

Fatmir Limaj ka një porosi për të ftuarit nga Gjykata Speciale

05/01/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, vlerëson se fati individual nuk mund të jetë pengesë për zhvillimin e vendit. Ai u ... Read More

Një vit nën dominimin e Luka Modric

01/01/2019

Mesfushori kroat i Real Madridit, Luka Modric, ka fituar çdo çmimi individual të mundshëm në vitin 2018. Ai e ka thyer dominimin e Lionel Messit ... Read More