Tag: infektuar

Njerëzit që janë ftohur më herët mund të jenë të mbrojtur nga koronavirusi

20/05/2020

Njerëzit të cilët nuk janë infektuar kurrë me COVID-19 tashmë mund të kenë një lloj imuniteti ndaj tij, nëse sistemi imunitar i tyre kaluftuar ftohjen. ... Read More

Juventusi: 2 nga 3 lojtarët e infektuar s’kanë nevoje më për vetëizolim

06/05/2020

Dy nga tre lojtarët e infektuar me COVID-19, pikërisht Daniele Rugani dhe Bles Matuidi duket se nuk kanë nevojë më për vetëizolim. Klubi i Juventusit ... Read More

Një tjetër aktore e prekur nga COVID-19: Unë jam në shtrat për faj të tij

19/03/2020

Edhe aktorja e “Game of Thrones” Indira Varma është infektuar me koronavirus. Aktorja nuk e tha drejtpërdrejt që është prekur nga COVID-19 por ka postuar ... Read More

Aktori Idris Elba: Koronavirusin e mora nga gruaja e kryeministrit kanadez

18/03/2020

Edhe aktori Idris Elba është infektuar me Koronavirus. Në një deklaratë të tij, Elba ka bërë me dije se është kontaminuar nga gruaja  e kryeministrit ... Read More

Tifozët në panik/ Ronaldo në izolim, a është infektuar ylli portugez me Koronavirus, vjen përgjigja

13/03/2020

Kristiano Ronaldo nuk është infektuar me koronavirus, pavarësisht se po mbahet në karantinë në vendlindjen e tij, në Madira. Ylli i Juventusit do të mbetet ... Read More

Përballja me koronavirusin/ Çfarë thonë ekspertët për shëndetësinë në Shqipëri

02/03/2020

Numërohen rreth 89,242 raste me të infektuar nga COVID-19 në të gjithë botën dhe 3,058 të vdekur. Pavarsisht këtyre shifrave nuk mund të lihet pa ... Read More

Në Shqipëri kirurgët të infektuar me fruth bëjnë operacione

21/05/2019

Fiks Fare denoncoi me zë dhe figurë se si kirurgët e Spitalit të Përgjithshëm në Strugë, edhe pse të infektuar me fruth, kanë bërë operacione. ... Read More

Tuberkulozi i rrezikshëm: Një i sëmurë mund të infektojë 15 persona

04/04/2019

Bacilin e tuberkulozit njeriu mund ta marrë nëpërmjet ajrit të cilin i sëmuri e ka infektuar me kollë apo nëpërmjet pluhurit, nëse pikëzat kanë rënë ... Read More

Shtatë mjekë në Strugë të prekur nga fruthi

25/03/2019

25 Mars 2019 / 14:13 Gjithsej 5 mjekë nga spitali i qytetit të Strugës janë infektuar kohët e fundit me fruthin, dhe katër të tjerë ... Read More