Tag: infektuar

“Kurrë nuk e kam besuar këtë virus”, këngëtari shqiptar infektohet me COVID-19

12/10/2020

Valton Krasniqi, këngëtari i njohur shqiptar është infektuar me COVID-19. Ka qenë vetë ai që ka dhënë lajmin me anë të një postimi në Instagram ... Read More

“Çfarë kuptove mbi jetën gjatë infektimit me Covid-19?” Arjola Shehu i përgjigjet fanses: Sa e shtrenjtë…

03/10/2020

Edhe moderatoja Arjola Shehu është infektuar me Covid-19. Lajmin e bëri me dije vetë moderatorja me anë të një postimi në rrjete sociale një javë ... Read More

Këngëtari i njohur zbulon se është infektuar me COVID-19

03/09/2020

Këngëtari i njohur Blero Muharremi ka zbuluar se ka qenë i infektuar me COVID-19, por vetëm sot ka vendosur ta ndajë me ndjekësit. Ai publikoi ... Read More

Infektohen me koronavirus 8 lojtarë të Prishtinës, pritet vendimi zyrtar i UEFA-s për ndeshjen me Lincoln

22/08/2020

Tetë lojtarë të Prishtinës janë të infektuar me COVID-19. Menjëherë pasi janë kthyer nga Gjibraltari, aty ku do të zhvillonin takimin ndaj Lincoln Red Imps, ... Read More

“Bëji yzmet burrit”/ Ajola Xoxa i kthehet komentueses: Mos paragjyko

31/07/2020

Erion Veliaj aktualisht po punon nga shtëpia, pasi deklaroi se ishte infektuar nga COVID. Bashkëshortja e tij ka publikuar një foto të perëndimit të diellit, ... Read More

Koronavirusi ‘pushton’ Partizanin, ja 3 futbollistët e tjerë që rezultuan pozitivë

10/07/2020

Ka shkuar në pesë numri i lojtarëve të infektuar me koronavirus. Pas Dejan Boldor dhe Besnik Ferati, edhe tre lojtarë të tjerë të Partizanit kanë ... Read More

Punon në kryeministri/ Infektohet me Covid-19 këngëtari shqiptar

01/07/2020

Këngëtari i njohur, njëkohësisht punonjës në Qeverinë e Kosovës Yll Valla, është infektuar me koronavirus.IndeksOnline mëson se Yll Valla, zyrtar në Ministrinë e Pushtetit Lokal, ... Read More

50 punëtorë shëndetësorë në Prishtinë futen në vetizolim, ndryshon orari i QMF-ve

30/06/2020

Në nëntë ka shkuar numri i punëtorëve shëndetësorë të Prishtinës që janë infektuar me virusin COVID-19. Prej tyre, shtatë janë infermierë, një mjek dhe një ... Read More

Disa metoda të gjysheve për të ulur temperaturën

28/06/2020

Kur temperatura e trupit rritet mbi normalen, pra 36,5 gradë, do të thotë se pacienti është i infektuar ose ka një çekuilibër në trup. Bakteret, ... Read More

Mes të infektuarve me Covid-19 në Kosovë, 37 policë

27/06/2020

Derisa vendi po vazhdon përballjen me pandeminë COVID-19, numri i personave të infektuar po rritet. Përveç qytetarëve të shumtë që janë infektuar, të shumtë janë ... Read More

Florian Binaj rezulton me Koronavirus, testohet i gjithë stafi i ‘Portokallisë’

18/06/2020

Aktori i njohur i emisionit humoristik ‘Portokalli’ ka rezultuar i infektuar me koronavirus. Ndërkohë mësohet se i gjithë stafi dhe punonjësit e spektaklit humoristik janë ... Read More

Ndërron jetë një person nga Covid-19 në Klinikën Infektive

06/06/2020

Mbrëmjen e sotme ka ndërruar jetë një pacient i infektuar me koronavirus ka vdekur në Klinikën Infektive. Lajmin e ka bërë të ditur Ministria e ... Read More