Tag: informacione

Nëse keni sy të fryrë, ju vuani nga kjo sëmundje

23/10/2019

Sytë tuaj tregojnë informacione të rëndësishme nëse vuani nga ndonjë sëmundje e caktuar.Rënia e vetullave Kjo dukuri ndodh për disa arsye, e njëra prej tyre ... Read More

Pyetja e intervistës që është dizajnuar t’ju “mashtrojë”

13/10/2019

Punëdhënësit e aftë mund të marrin shumë informacione për ju vetëm përmes disa pyetjeve të zgjedhura mirë. Por, përderisa ato pyetje mund të duken të ... Read More

Rritet numri i viktimave nga cigaret elektronike

27/09/2019

Agjencia Amerikane e Shëndetit, që mblodhi informacione nga shtetet në të gjithë vendin, vlerësoi gjithashtu se kishte 805 raste të konfirmuara dhe të mundshme të ... Read More

A brengoseni vazhdimisht për shëndetin tuaj? Ju mund të jeni duke vuajtur nga ky çrregullim

23/09/2019

Ju shpenzoni orë të tëra duke hulumtur në internet për informacione lidhur me shëndetin, brengoseni se çdo shenjë apo simptomë ka të bëjë me kancerin, ... Read More

Personat që heqin dorë nga duhani janë më të rrezikuar nga depresioni

03/09/2019

Një studim i fundit, ka përdorur informacione të National Survey on Drug Use and Health, dhe ka ardhur në përfundim se njerëzit, të cilët heqin ... Read More

Femrat që konsumojnë mish të kuq janë 23% më të rrezikuara nga kanceri i gjirit

12/08/2019

Hulumtuesit në studimin e fundit kanë përdorur informacione të 40.000 grave dhe pas analizave kanë ardhur në përfundim se konsumimi i mishit të kuq rrit ... Read More

Facebook e di për të gjitha faqet pornografike të cilat i shikoni

23/07/2019

Më shumë se 90% e faqeve pornografike japin informacione se çfarë po shikojnë përdoruesit e Facebook’ut në to. Elena Maris nga Microsoft dhe kolegët e ... Read More

Tentim vjedhje në Fushë-Kosovë, policia plagos grabitësin

27/05/2019

Policia e Kosovës, ka njoftuar se sot rreth orës 02:30 kanë pranuar informacione se po ndodhë një vjedhje në një lokal, në rrugën e Pejës ... Read More

Rreshteri i Policisë i dyshuar për vrasjen e të riut në kazionon e Suharekës

17/03/2019

Policia e Kosovës ka mbajtur konferencë të jashtëzakonshme për media, ku ka dhënë informacione për dy vrasjet e ndodhura sot në Suharekë. Komandanti i Policisë ... Read More

Propozim-ligji për informacione të klasifikuara para deputetëve

06/03/2019

6 Mars 2019 / 8:15 Me propozim-ligjin për informacione të klasifikuara në lexim të parë, duhet të fillojë seanca e sotme e 90-të kuvendore. Përveç ... Read More

Ministrja Hoxha flet për vizat dhe taksën, thotë se rrethanat janë të vështira të parashikohet çështja e liberalizimit 

22/02/2019

Ministrja e Integrimit, Dhurata Hoxha në një konferencë për media tha se nuk ka informacione zyrtare se çështja e pezullimit të taksës ka ndërlidhje me ... Read More

Google Maps po e teston një aplikacion, që ua pamundëson shfrytëzuesve të humbasin rrugën (Foto)

11/02/2019

Shfrytëzimi i Google Maps për të marrë informacione, deri në arritjen te destinacioni i duhur, në të ardhmen pritet të bëhet edhe më i lehtë. ... Read More