Tag: institucioneve

Rezultatet e zgjedhjeve në BE nuk e rrezikojnë projektin e zgjerimit!

27/05/2019

Rezultatet e zgjedhjeve në Parlamentin Evropian, sipas përfaqësuesve të institucioneve të Kosovës kanë hequr dilemën e rrezikimit të projektit të Bashkimit Evropian për zgjerim me ... Read More

Festa diplomatike në Strasbourg, Kosova në qendër të vëmendjes

23/05/2019

Të shtunën më 18 maj, Komuna e Strasbourgut, qyteti i dytë diplomatik në Francë pas Parisit, selia e institucioneve të BE dhe KiE, me 200 ... Read More

BE-ja i kërkon sqarime Serbisë për ndalimin e zyrtarëve nga Kosova

20/05/2019

Tash e disa muaj me radhë, zyrtarët e institucioneve të Kosovës që i takojnë Partisë së Pavarur Liberale, subjekt ky politik i komunitetit serb, janë ... Read More

Kimistët ushtarakë: Bombat molotov, të afta të vrasin njerëz

14/05/2019

Në tubimin e 11 majit, protestuesit hodhën bomba molotov ndaj dy institucioneve, Kryeministrisë dhe Kuvendit. Ylli Bërdufi, me profesion kimist ushtarak, tregon se bombat molotov ... Read More

Meta: Shqipëria mbështet përpjekjet e Kosovës

09/05/2019

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka thënë se Shqipëria do të mbështesë përpjekjet e institucioneve të Kosovës për t’u riangazhuar në dialogun me Serbinë. Meta ... Read More

Kusari-Lila nuk pret rezultate nga takimi i 1 korrikut në Paris

04/05/2019

Tre krerët e institucioneve kryesore të Kosovës, presidenti Hashim Thaçi, kryeparlamentari Kadri Veseli dhe kryeministri Ramush Haradinaj, pritet që më 1 korrik të marrin pjesë ... Read More

Tre liderët në Paris

04/05/2019

Tre krerët e institucioneve kryesore të Kosovës, presidenti Hashim Thaçi, kryeparlamentari Kadri Veseli dhe kryeministri Ramush Haradinaj, pritet që më 1 korrik të marrin pjesë ... Read More

Gjendja e sigurisë nëpër shkolla është alarmante, kërkohen masa më të ashpra (Video)

03/05/2019

Rastet e therjes me thikë brenda hapësirave të institucioneve shkollore, ka nxitur reagime të shumta, madje gjendja e sigurisë po konsiderohet alarmante. Për këtë po ... Read More

Familjarët kërkojnë zbardhjen e fatit të të pagjeturve dhe ndëshkim për kriminelët serbë

27/04/2019

Qindra qytetarë, familjarë të personave të vrarë e të zhdukur në luftë, e përfaqësues të institucioneve, kanë bërë homazhe të shtunën në kompleksin memorial në ... Read More

Vazhdon keqpërdorimi i veturave zyrtare

21/04/2019

Vazhdon keqpërdorimi i veturave zyrtare nga ana zyrtarë të institucioneve të ndryshme shtetërore dhe publike. Qytetarë të ndryshëm po raportojnë çdo ditë se si zyrtarët ... Read More

Vazhdon aksioni për të arritur tek Cesna e rrëzuar afër Majës së Selanikut

03/04/2019

S A 2019-04-03T09:40:04+02:00 Ekipe të MPB-së dhe të institucioneve të tjera kompetente sot e vazhdojnë aksionit për të arritur tek mbetjet e aeroplanit Cesna, i ... Read More

Ka hetime, por jo edhe të akuzuar për dëbimin e shtetasve turq

25/03/2019

Dhjetëra shkelje të evidentuara nga Komisioni Hetimor Parlamentar për veprimet e institucioneve të sigurisë gjatë dëbimit të gjashtë shtetasve turq, nuk kanë mjaftuar ende që ... Read More