Tag: Inter

D’Ambrosio: Inter e dëshiroi fitoren më shumë sesa Milan

22/09/2019

12:35 | 09/22/2019 Mbrojtësi i Inter, Danilo D’Ambrosio, ka zbuluar elementin që ka bërë diferencën në ‘Derby della Madonnina’. Inter ka mposhtur Milanin me rezultatin ... Read More

Conte ia tregon derën Icardit – Sulmuesi nuk ka të ardhme me Inter

08/06/2019

11:17 | 8 Qershor 2019 11:17 | 8 Qershor 2019 Ardhja e Antonio Conte në krye të stolit të Inter duket se ka qartësuar disa ... Read More

Negociata serioze mes Inter dhe Cagliari për Nicolo Barella

06/06/2019

23:12 | 6 Qershor 2019 Negociata serioze mes Inter dhe Cagliari për Nicolo Barella 23:12 | 6 Qershor 2019 Skuadra e Inter është futur në ... Read More

Mourinho paralajmëron: Do të shihni edhe më shumë nga Balotelli

17/05/2019

23:40 | 05/17/2019 Ish trajneri i Inter, Jose Mourinho, beson se ish lojtari i tij, Mario Balotelli, do të përmirësohet akoma më shumë në të ... Read More

Skriniar vërteton edhe një herë dashurinë për Inter

03/05/2019

19:25 | 3 Maj 2019 19:25 | 3 Maj 2019 Qendër mbrojtësi i Inter, Milan Skriniar, ka folur përsëri për të ardhmen e tij. Skriniar ... Read More

Juve ‘dobëson’ Inter, kërkon me çdo kusht transferimin e Icardit

03/05/2019

Mauro Icardi mbetet emri i ‘nxehtë’ te skuadra e Interit. Në Itali raportohet se Inter dhe Juventus kanë nisur bisedimet për sulmuesin argjentinas, Mauro Icardi. ... Read More

Spalletti po largohet, Inter fillon bisedimet me trajnerin e ri

30/04/2019

Inter ka identifikuar objektivin kryesor për trajner të ri. Inter ka zhvilluar kontaktet e para me Antonio Conten në lidhje me angazhimin e tij në ... Read More

Inter dhe Juventus luajnë baras në derbin e Italisë

27/04/2019

Ka përfunduar pa fitues derbi i Serie A, ndërmjet Inter dhe Juventus. Inter dhe Juve kanë ndarë pikët në kuadër të xhiros së 34-të në ... Read More

Ronaldo me një gol shumë të bukur barazon rezultatin në derbin ndaj Inter

27/04/2019

Është barazuar rezultati në super derbin që po luhet mes skuadrës së Inter dhe asaj të Juventus. Pasi Radja Nainggolan i dha epërsinë skuadrës së ... Read More

Inter – Juventus, formacionet e mundshme

27/04/2019

Inter dhe Juventus takohen në ‘San Siro’ për të zhvilluar derbin e javës në Serie A. Xhiroja e 34-të e Serie A sjellë përplasjen e ... Read More

Marotta me tri transferime gjigante te Inter

25/04/2019

Inter po përgatitet që të bëjë një revolucion të thellë në skuadër. Inter do t’i largojë disa lojtarë, për tu liruar vendin transferimeve të reja. ... Read More

Spalletti apo Conte, shikojeni se cili do të jetë në stolin e Interit

25/04/2019

Inter do të vendos në fund të këtij sezoni nëse do të vazhdojë me Luciano Spallettin apo do ta transferojë Antonio Conten. Inter është para ... Read More