Tag: interesant

Plazh dhe fasule, Ejoh: Në Shqipëri ka racizëm, kam jetuar duke ngrënë qofte e qepë… me lekë borxh. Nuse shqiptare? Jam i…

23/06/2020

Efiong Ekemini Ejoh është një personazh interesant. Sulmuesi i Apolonisë mbërriti në Shqipëri përpara gati 4 vjetësh, me sugjerimin e menaxherit Abraham Aleçenu, ish-futbollisti nigerian ... Read More

Qyteti italian që po i shet shtëpitë për një euro

15/06/2020

Autoritetet në Cinquefrondi të Kalabrisë kanë inciuar një program interesant, me të cilin mundësohet që në komunën e tyre të blihen shtëpitë për vetëm një ... Read More

Fëmija lind në të njëjtën ditë si prindërit

18/05/2020

Caitlin dhe Tom Perkins kanë lindur të dy më 16 gusht 1986. Por më interesant është fakti që edhe fëmija i tyre lindi në po ... Read More

Cilat janë super femrat që vazhduan suksesin pas divorcit?

05/03/2020

Egla Xhemali – Një histori e bukur dashurie, që fundin jo domosdoshmërisht e ka dhe aq interesant. Pavarësisht ndarjes, nënave u duhet të bëhen të ... Read More

Facebook me program të ri, iu ndihmon ta ndiqni modën

30/09/2019

Një ekip i ri hulumtues ka gjetur një përdorim mjaft interesant të inteligjencës artificiale. Programi i ri i Facebook-ut, “Fashion++ AI”, është program që do ... Read More

Kujdes, këto profesione rrezikohen nga diabeti

28/09/2019

Studim interesant nga Instituti Karolinska në Suedi Stili i jetesës, mënyra se si ushqeheni apo veçanërisht puna që bëni ndikon drejtpërsëdrejti në shëndetin tuaj.Një studim ... Read More

Antibiotiku natyral 100% i fuqishëm: Shëron çdo infeksion në trup dhe vret parazitët që ju kanë pushtuar trupin

05/07/2019

Në këtë artikull do të të paraqesim një antibiotik veçanërisht interesant që vret të gjitha parazitët!-Lexo edhe: Bajamet ishin helmuese, por revolucioni i bëri të ... Read More

Lenovo paralajmëron të parin Windows PC me mundësi që të paloset si libër (Foto)

14/05/2019

Windows PC pritet të bëhet shumë më interesant, nëse ekranet e palosshëm dalin të jenë efikas. Kompania legjendare në eksperimenet me pjesë harduerike, Lenovo njoftoi ... Read More

Tuchel: Neymar urren të humbas

29/04/2019

Trajneri i Paris Saint Germain, Thomas Tuchel, ka zbuluar një detaj interesant rreth yllit të skuadrës, Neymar JR. Neymar kishte shpërthyer pas humbjes në finalen ... Read More

Ish lojtari i Real Madrid tregon se si Mourinho kishte sulmuar Ronaldon

25/04/2019

Ish ylli i Real Madrid, Emmanuel Adebayor, ka zbuluar një detaj interesant rreth Jose Mourinho dhe Cristiano Ronaldo. Ishte viti 2011 kur skuadra më e ... Read More

Sarri i thotë Higuainit që të mësojë nga Suarez

05/04/2019

Trajneri i Chelsea, Maurizio Sarri, ka dhënë një sugjerim interesant për sulmuesin Gonzalo Higuain. Trajneri italian i ka bërë thirrje lojtarit të tij që të ... Read More

Detroit pas vazhdime i shkakton humbje Torontos

04/03/2019

Mbrëmë janë zhvilluar katër ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit në botë. Ndeshja më interesant është zhvilluar në Little Caesars Arena të Detroitit, ... Read More