Tag: Interi

Interi dhe Juventusi luftojnë për Chiesan

20/03/2019

Interi dhe Juventusi besohet se janë në luftë të ashpër për të nënshkruar me anësorin e Fiorentinas, Federico Chiesa. Sipas La Gazzetta dello Sport, Juventusi ... Read More

Gattuso: Më shumë se humbja më dhemb zënka e Franck Kessiet dhe Lucas Biglias në bankë

18/03/2019

Trajneri i Milanit, Gennaro Gattuso, nuk është aspak i kënaqur pas humbjes së skuadrës së tij nga Interi të derbin e Milanos e në veçanti ... Read More

Notat e lojtarëve: Milan 2-3 Inter, vlerësohet Bakayoko

17/03/2019

Milani dhe Interi kanë zhvilluar një superderbi në San Siro, të cilin e fitoi skuadra zikaltër. Në këtë ndeshje, Rossonerët kanë marrë notë mesatare lehtësisht ... Read More

Spektakël dhe gola, Interi fiton derbin ndaj Milanit dhe e zhvendos në tabelë

17/03/2019

Interi e ka fituar derbin lokal ndaj Milanit, ‘Derby della Madonnina’ (3-2), në përballjen e të dielës mbrëma në San Siro, në një ndeshje që ... Read More

Pochettino dhe Mourinho opsione për Interin

15/03/2019

Interi është hedhur në kërkim të trajnerit të ri. Eliminimi nga Liga e Evropës i ka dhënë fund durimit te Interi që po kërkon emër ... Read More

Notat e lojtarëve, Inter 0-1 Eintracht: Handanovic ruan nderin e italianëve

14/03/2019

Interi ka pësuar humbje në shtëpi ndaj Eintracht Frankfurti (1-0), duke i dhënë lamtumirë edhe Ligës së Evropës. Te Interi vetëm dy lojtarë kishin paraqitje ... Read More

Brozovic dhe Miranda lëndohen ndaj SPAL-it, në dyshim për ndeshjet e ardhshme

11/03/2019

Interi fitoi ndaj SPAL-it me rezultat 0-2 në Serie A, por me këtë rast iu lënduan dy lojtarë. Bëhet fjalë për Joao Mirandan dhe Marcelo ... Read More

Inter 2-0 Spal: Notat e lojtarëve, Gagliardini më i miri

10/03/2019

Interi arriti fitore ndaj Saplit me rezultat 2-0 në Giuseppe Meazza. Golat për skuadrën e Luciano Spallettit i shënuan Matteo Politano (68′) dhe Roberto Gagliardini ... Read More

Interi nuk gabon ndaj Spalit, i kthehet fitores para Derby della Madonnina

10/03/2019

Pas një barazimi dhe një humbje, Interi është kthyer fitoreve në Serie A. Zikaltrit fituan ishin më të mirë ndaj Spalit dhe në fund arritën ... Read More

Te Interit ka optimizëm për Icardin pas takimeve, lojtari fillon stërvitjen

08/03/2019

Interi pas barazimit me Eintrachtin e Frankfurtit po punon për zgjidhjen sa më të shpejt të “Çështjes Icardi”. Gjatë ditëve të shkuara është mbajtur një ... Read More

Soares: Duam rezultat të mirë ndaj Eintracht Frankfurtit, shpresoj që qëndroj te Interi

06/03/2019

Cedric Soares ka folur për të ardhmen te Interi, por edhe për ndeshjen e Eintracht Frankfurtit. Interi do të kthehet të luajë në Ligën e ... Read More

Mourinho: Do të kthehesha tek Interi

04/03/2019

Jose Mourinho thotë se ai u largua nga Interi sepse nuk kishte më shumë për të dhënë, por është i hapur për një rikthim te ... Read More