Tag: Interit

Icardi: Mund t’i arrijmë ekipet para nesh në Serie A

16/12/2018

Sulmuesi i Interit, Mauro Icardi, thotë se Nerazzurët mund të harrojnë lehtësisht zhgënjimi në Ligën e Kampionëve “duke i zënë ekipet para zikaltërve” në Serie ... Read More

Spalletti: Icardi është sulmues i përsosur

15/12/2018

Trajneri italian i Interit, Luciano Spalletti ka thurë lavde për sulmuesin e tij, Luciano Spalletti. Interi ka shënuar fitore minimale 1-0 në ndeshjen e sotme ... Read More

Një grup tifozësh VIP të Interit planifikojnë të blejnë aksionet e Erick Thohirit

15/12/2018

Një grup i tifozëve VIP të Interit që përkrahin pronarët e rinj Suning, duan që të ndihmojnë dhe ta çojnë tifozerinë e tyre në nivel ... Read More

Moratti flet për vendimin e fundit mbi titullin e vitit 2006, Spallettin, Marottan dhe objektivat e Interit

14/12/2018

Ish presidenti i Interit, Massimo Moratti, ka folur për vendimin e fundit të Gjykatës së Kasacionit, që konfirmoi titullin e Seria A për sezonin 2005-2006. ... Read More

Chiellini: Icardi, kundërshtari im më i fortë

13/12/2018

Kapiteni i Juventusit, Giorgio Chiellini e ka cilësuar Mauro Icardin e Interit si kundërshtari i tij më i fortë – përveç bashkëlojtarit Cristiano Ronaldo. Mbrojtësi ... Read More

Spalletti: Ishim në tension, UEFA më pyeti se a dëshiroj ta shfaq rezultatin e ndeshjes Barcelona – Tottenham në ekranet tona

12/12/2018

Trajneri i Interit, Luciano Spalletti është shfaqur i zhgënjyer në fund të ndeshjes ndaj PSV-së ku skuadra e tij barazoi 1-1. Barazimi i Barcelonës me ... Read More

Interit nuk fiton dhe eliminohet nga Liga e Kampionëve

11/12/2018

Interit ka marr vetëm një barazim me PSV duke mos përfituar nga barazimi i Tottenhamit ndaj Barcelonës. Italianët e nisën shumë mirë ndeshjen ku kishin ... Read More

Marotta te Interi, zyrtarizimi brenda javës

11/12/2018

Raportimet e fundit që vijnë nga Italia, shkruajnë se Giuseppe Marotta do të zyrtarizohet si drejtor i Interit të enjten ose të premten. Ai u ... Read More

Inter-PSV: Formacionet e mundshme, Spalletti me ndryshime të detyrueshme në mesfushë

11/12/2018

Ishte Claudio Ranieri në krye të Interit me Diego Militon në sulm, kur zikaltrit kanë luajtur për herë të fundit në fazën e eliminimit direkt ... Read More

Zanetti: Interi e meriton kualifikimin

10/12/2018

Zëvendëspresidenti i Interit, Javier Zanetti beson se klubi italian e meriton kalimin në 1/16-tën e Ligës së Kampionëve. Nerazzurrët përballen me një lojë të rëndësishme ... Read More

Nainggolan nuk luan ndaj PSV, Vecino në dyshim

08/12/2018

Trajneri i Interit, Luciano Spalletti, ka zbuluar se Radja Nainggolan është jashtë sfidës vendimtare ndaj PSV-së. Ndërkohë, në dyshim të madh është edhe Matias Vecino ... Read More

Spalletti: Juve është e mençur, ne jemi naivë

07/12/2018

Trajneri i Interit, Luciano Spalletti, pati kritika të ashpra ndaj lojtarëve të tij pas humbjes ndaj Juventusit. Interi u mposht minimalizht në Allianz Stadium të ... Read More