Tag: International

Adrian Morina dhe Ylber Bardhi marrin çmimin kryesor në “Prishtina International Theater Festival”

06/12/2018

Ka përmbyllur edicionin e dytë në natën e së mërkurës Festivali Ndërkombëtar i teatrove, “Prishtina International Theater Festival – PITF 2018”. Ky edicion ka zgjatur ... Read More

Seleni ndihmon në parandalimin e kancerit të zorrës së trashë

26/10/2018

Studimi i ri, i publikuar në periodikun “International Journal of Cancer”, zbulon se rritja e konsumimit të selenit mund të ndihmojë në parandalimin e kancerit ... Read More

Liderët botëror: Kosova dhe Shqipëria pëlqejnë më së shumti Merkelin

13/08/2018

Gallup International ka realizuar anketën e vitit 2018 në lidhje me mendimet që kanë qytetarët e 55 shteteve për udhëheqësit botëror. Të anketuarit janë pyetur ... Read More

Interi mposht Atletico Madridin në International Champions Cup

11/08/2018

Interi ka fituar ndaj Atletico Madridi me rezultat minimal 1-0 në kuadër të ndeshjeve të International Champions Cup. Nerazzurrët janë treguar më të fortë në ... Read More

Lopetegui refuzon të bën krahasime mes Balet dhe Ronaldos, konfirmon dëshirën për largim të Kovacicit

08/08/2018

Real Madrid ka arritur edhe një fitore në kuadër të International Champions Cup. Madrilenët kanë triumfuar para shikuesve në stadiumin MetLife kundër Romës me rezultat ... Read More

Shkëlqejnë Bale dhe Asensio, Reali triumfon kundër Romës

08/08/2018

Real Madrid ka arritur edhe një fitore në kuadër të International Champions Cup. Madrilenët kanë triumfuar para shikuesve në stadiumin MetLife kundër Romës me rezultat ... Read More

Silva shënon në minutën e fundit, Milani triumfon minimalisht ndaj Barcelonës

05/08/2018

Milani ka marrë një fitore befasuese 1-0 kundër Barcelonës në International Champions Cup. Dy gjigantët evropianë u përballen mes vete në Levi’s Stadium të Californis. ... Read More

Bale dhe Asensio shkëlqejnë, kampionët e Evropës të fortë për ‘Zonjën e Vjetër’

05/08/2018

Real Madrid ka arritur fitore të lehtë në përballje me Juventusin 3-1 në International Champions Cup. Ndeshjen më mirë e nisën kampionët e Italisë të ... Read More

Interi fiton minimalisht ndaj Lyonit në International Champions Cup

04/08/2018

Interi e ka mposhtur Lyonin në International Champions Cup me rezultat minimal 1-0. Skuadra e drejtuar nga Luciano Spalletti ka filluar ta marr veten në ... Read More

Mourinho: Luajtëm shumë mirë me djem të rinj kundër një Reali të fortë

01/08/2018

Manchester United ka korrur një fitore në ndeshjet miqësore në kuadër të International Champions Cup. Djajtë e Kuq triumfuan para shikuesve të pranishëm në stadiumin ... Read More

Edhe Tottenhami e mposht Milanin, humbja e dytë me radhë në SHBA

01/08/2018

Tottenham ka arritur të fitojë në përballje me Milanin (1-0) në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të International Champions Cup që po mbahet në SHBA. ... Read More

Pas humbjes nga United, Lopetegui: Bale dhe Vinicius me paraqitje të mirë, kemi skuadër të fortë

01/08/2018

Manchester United ka korrur një fitore në ndeshjet miqësore në kuadër të International Champions Cup. Djajtë e Kuq triumfuan para shikuesve të pranishëm në stadiumin ... Read More