Tag: internet

Arrin aplikacioni për takime në Facebook

11/09/2019

Faqja e parë për takime në internet në Match.com u shfaq në 1995, Tinder popullor u lansua në vitin 2012, dhe raportohet se çdo martesë ... Read More

Imazhi që po bën xhiron e botës, pasagjerja publikon fotografinë e karriges së aeroplanit pa mbështetëse

07/08/2019

Një pasagjere që po udhëtonte me aeroplanin e aviokompanisë EasyJet ka postuar në internet një fotografi paksa të pazakontë, ku shihet një karrige pa mbështetëse ... Read More

Instagrami bie përsëri nga sistemi

14/06/2019

Rrjeti i popullarizuar social në internet, Instagram, po përballet me probleme teknike. Sipas raportimeve të fundit, Instagram ka rënë nga sistemi duke u bërë jofunksional ... Read More

Në 14 vitet e fundit, Google ka ruajtur disa fjalëkalime të bizneseve

22/05/2019

Integriteti i një llogarie në internet përcaktohet nga fuqia e fjalëkalimit të saj. Nëse përdorni fjalëkalime si “123456”, nuk do të kishte nevojë as për ... Read More

Përdorimi i teknologjisë në parashikimin e përmbytjeve

11/05/2019

Payments System Hacking:hacker, hacking, computer, internet, safety, data, unsafe, secured, shopping, workstation, programming, programmer, unlawful, law, police, password, protection, protected, technology, technologies, server, datacenter, transfer, ... Read More

Mbi 70 mijë fëmijë përdorues të internetit në Kosovë

11/05/2019

Të rinjtë dhe fëmijët shpenzojnë një pjesë të konsiderueshme të kohës së tyre në internet, duke u përballur me krime kibernetike, ngacmim kibernetik dhe video-lojëra të ... Read More

Bregu: Të ndalet ngacmimi i grave në rrjetet sociale

19/04/2019

Alsat 2019-04-19T19:13:45+02:00 Numri më i madh i ngacmimeve ndaj grave në internet ndodh në rrjetet sociale dhe qeveritë duhet të marrin seriozisht në konsideratë kuadrin ... Read More

Publikohen “bomba” të reja në internet

18/04/2019

Alsat 2019-04-18T19:06:49+02:00 Në internet u publikuan materiale të reja të përgjuara. Katër të ashtuquajtura “bomba” janë publikuar në profilin e “Ilija Gromovnik” në rrjetin social ... Read More

Haliti: Filmimet për marrjen e kufirit në Koshare u bënë dy javë pas hyrjes së NATO-s (Video)

17/04/2019

Ish-anëtari i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Xhavit Haliti, ka thënë se xhirimet që qarkullojnë në internet për marrjen e kufirit shqiptaro-shqiptar janë bërë dy ... Read More

Një problem i Internet Explorer është aq kritik saqë mund sulmoheni pa e përdorur fare

15/04/2019

Microsoft Internet Explorer ka krijuar një reputacion të keq për sigurinë dhe kjo vlen edhe sot e kësaj dite. Një zbulim i fundit nga hulumtuesit ... Read More

Harron Brad Pittin, Angelina Jolie në lidhje me aktorin e njohur?

08/04/2019

Në Internet po qarkullojnë thashetheme se Angelina Jolie ka nisur lidhjen me aktorin e njohur. Raportohet se Angelina Jolie dhe Colin Farrell po takohen fshehurazi, ... Read More

Gjakovë: Hidhni mbeturinat në shportë dhe fitoni 15 minuta Wi-Fi falas

04/04/2019

Nëse jeni në Gjakovë dhe keni nevojë për qasje në internet, atëherë bëni mirë që të afroheni tek shportat e mençura, të hidhni mbeturinat dhe ... Read More