Tag: internetit

Keni ende videokaseta? Mos i hidhni, mund të vlejnë sa ari

18/12/2019

Para ardhjes së DVD-së, përpara blu-ray, përpara revolucionit të internetit dhe zbritjes në fushën e Netflix, video kasetat e vjetra (ose VHS, në qoftë se ... Read More

Për shkak të këtij ushqimi ju mund të merrni krimba në tru!

03/06/2019

Edhe pse tingëllon mjaft pështirë, historia është e vërtetë dhe e publikuar në faqen e internetit. Në rastin e parë në vitin 2015 në Mbretërinë ... Read More

Facebook do të kthehet në një varrezë digjitale

28/04/2019

Një raport i ri nga akademikët e Institutit të Internetit të Oksfordit (OII), pjesë e Universitetit të Oksfordit, krijon dy skenare të mundshme ekstreme. Sipas ... Read More

78,43 % e votave të numëruara, udhëheq Pendarovski me 42,56 %, Siljanovska 41,74 e Reka 11,45

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T22:15:59+02:00 Sipas rezultateve të para të publikuara në faqen e internetit të KSHZ-së, prej 78,43 % e votave të numëruara, kryeson kandidati presidencial i ... Read More

Rezultatet e përpunuara deri tani: Pendarovski para Siljanovskës

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T20:25:22+02:00 Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve në ueb faqen e tyre në internetit jozyrtarisht ka filluar të publikojë rezultatet fillestare. Aktualisht sipas rezultateve kandidati i ... Read More

Ministritë nuk respektojnë shqipen në faqet e internetit

07/04/2019

Alsat 2019-04-07T16:42:05+02:00 Nga 22 ministri, pesë prej tyre në faqet zyrtare të internetit nuk respektojnë ligjin për përdorimin e gjuhëve. Faqet e tyre funksionojnë vetëm ... Read More

Huawei ka përdorur imazhe të gatshme, për reklamimin e kamerës së telefonit të ri (Foto)

12/03/2019

Në reklamimin e telefonit të ri P30, Huawei ka përdorur imazhe të gatshme prej internetit, sikur të jenë shkrepur nga kamera e avancuar që është ... Read More

Apple zgjeron kampanjën “Ka më shumë në një iPhone”

01/03/2019

Një faqe e re “Pse iPhone” në faqen e internetit të Apple në çdo vend, nxjerr në pah arsyet pse një iPhone është “më shumë ... Read More

Sezoni i dytë i Destiny, lansohet në fillim të muajit që vjen (Video)

28/02/2019

Video-loja shumë e kërkuar, që luhet nëpërmjet internetit, Destiny 2 do të lansohet në fillim të vitit që vjen. Që ku u zhvillua nga Bungie ... Read More

Lonely Planet: Shqipëria në destinacionet më të mira 2019

02/02/2019

Faqja e njohur e internetit që u kushtohet udhëtimeve turistike Lonely Planet, rendit Shqipërinë në destinacionet më të mira për vitin 2019 duke e krahasuar ... Read More

Amazon revolucionarizon blerjet nëpërmjet internetit me ‘dhomën virtuale për të provuar rrobat’ (Foto)

28/01/2019

Gjiganti i shitjeve përmes internetit, është duke e zhvilluar një aplikacion, me anë të së cilit blerësit mund të gjejnë veshjet më të përshtatshme për ... Read More

AKEP-i urdhëron bllokimin e adresave të basteve në Shqipëri

09/01/2019

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP) ka urdhëruar kompanitë e shërbimit të internetit të bllokojnë menjëherë adresat e kompanive që ofrojnë vendosjen e basteve ... Read More