Tag: intervistë

Njerëzimi rrezikohet nga shfarosja totale

07/11/2019

Në një intervistë për BBC, Gorbaçov kërkon nga Rusia dhe Shtetet e Bashkuara të shkatërrojnë arsenalin e armëve bërthamore. “Për sa kohë që ekzistojnë armët ... Read More

Minecraft, me 112 milionë lojtarë çdo muaj

19/09/2019

Zyrtari i Microsoftit tha kohët e fundit në një intervistë se Minecraft tani i ka 112 milionë lojtarë aktivë çdo muaj, një rritje kjo e ... Read More

Tahiri: Me Ligjin e ri për Qeverinë, ministrat e zv/ministrat do ta kenë të ndaluar t’i mbajnë dy vende pune

22/05/2019

Koordinatori Nacional për Reforma Shtetërore, Besnik Tahiri në një intervistë për “Përballje ditore”, ka thënë se me Ligjin për Qeverinë, nuk do të ketë më ... Read More

Besnik Tahiri për takimin e Mustafës dhe Kurtit: Nëse i kanë votat, ta sjellin mocionin dhe ta rrëzojnë Qeverinë (Video)

22/05/2019

Koordinatori Nacional për Reforma Shtetërore, Besnik Tahiri në një intervistë për “Përballje ditore”, me gazetarin Muhamet Hajrullahun ka folur për zhvillimet e fundit politike, takimin ... Read More

Rashiq: Kemi mbetur serbët e askujt, të gjithë janë më mirë pa neve (Video)

20/05/2019

Kryetari i Partisë Progresiste Demokratike, Nenad Rashiq, në një intervistë për emisionin “Përballje” me gazetarin Muhamet Hajrullahu, ka thënë se serbët në Kosovë e liderët ... Read More

Rashiq thotë se në Samitin e Parisit do të ketë një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë (Video)

20/05/2019

Kryetari i Partisë Progresiste Demokratike, Nenad Rashiq në një intervistë për emisionin “Përballje” me gazetarin Muhamet Hajrullahu, ka folur rreth Samitit të Berlinit, i cili ... Read More

Basha për BBC World: Çfarë synojnë protestat dhe çfarë i duhet Shqipërisë për hapjen e negociatave

20/05/2019

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka dhënë një intervistë për BBC World ku ka folur për protestat dhe procesin e anëtarësimit të Shqipërisë në BE. ... Read More

E pyesin për Roza Latin në emision, Stine: Ka qenë më e mirë kur…

20/05/2019

08:50 | 05/20/2019 Stine ka folur për Roza Latin. Stine gjatë një interviste të fundit për “BE Coffee” ku foli lidhur me karrierën e tij ... Read More

Hoti: Përgjegjësi e madhe të jesh djali i Ukshin Hotit (Video)

15/05/2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Andin Hoti gjatë një interviste për Telegrafin ka thënë se është përgjegjësi e madhe të jetë djali i Ukshin Hotit. ... Read More

Gazetarja serbe i ngre tre gishtat para hundës së Ramës

13/05/2019

Në një intervistë të realizuar me televizonin serb “Pink Tv”, gazetarja serbe ka qenë po aq protagoniste sa kryeministri shqiptar Edi Rama, pikërisht në zyrën ... Read More

Thaçi: Sali Berisha ka kryer krim të rëndë kundër UÇK-së

11/05/2019

Në këtë intervistë për gazetën “DITA’, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, flet mbi përplasjet e ditëve të fundit mes udhëheqësve politkë në Tiranë dhe Prishtinë ... Read More

Tribunali Ndërkombëtar për krimet e Serbisë në Kosovë – Veseli paralajmëron seancë në Kuvend

10/05/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në një intervistë ka treguar se si do të iniciohet Tribunali Ndërkombëtar për krimet e Serbisë në Kosovë. ... Read More