Tag: intervistën

E quajti `gënjeshtare´, Loredana i kthehet Mozzik

15/01/2020

Ditën e djeshme, reperi Mozzik reagoi ashpër pasi dëgjoi intervistën e ish-partneres së tij, Loredana, e cila foli për arsyet e ndarjes. Loredana, u shpreh ... Read More

Netflix nuk do t’i lejojë përdoruesit që të ndajnë fjalëkalimin me miqtë dhe familjen

20/10/2019

Tema e ndarjes së fjalëkalimeve u diskutua në intervistën e fitimeve të Q3 2019 të platformës transmetuese në fillim të kësaj jave. Kur përdoruesit ndajnë ... Read More

Eurodeputeti austriak, Lukas Mandl: Angazhohem fuqimisht që kosovarët të lëvizin pa viza

22/05/2019

Në intervistën e tij ekskluzive për albinfo.ch, politikani dhe eurodeputeti austriak, Lukas Mandl, flet për sfidën e tij zgjedhore, për shtetet e Ballkanit Perëndimor, problemet ... Read More

Dybala zbulon dy më të mirët e Italisë

25/04/2019

Paulo Dybala ka dhënë disa këshilla për merkaton. Në intervistën e gjatë të dhënë për “Style”, argjentinasi ka folur edhe për diferencat mes futbollit argjentinas ... Read More

Sa i kushtoi dasma Gresa Behlulit? Përgjigjet këngëtarja

06/04/2019

Gresa Behluli intervistën e parë pas martesës, e dha për emisionin “Mirage”. Në intervistën e parë që dha pas dasmës së bujshme, këngëtarja tregoi edhe ... Read More

Gresa Behluli flet për herë të parë pas martesës, a është shtatzënë?

05/04/2019

Gresa Behluli në intervistën e parë pas martesës, të cilën e dha për "Mirage", ka treguar detaje që nuk i kemi parë nga dasma. Gresa ... Read More

Nënkryetari i PDK-së: Pa LDK-në nuk mund të mbyllet marrëveshja me Serbinë (Video)

03/04/2019

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, në intervistën për emisionin ‘Përballje ditore’ në Telegrafi.com me gazetarin, Muhamet Hajrullahu, ka thënë se platforma e miratuar ... Read More

Ivanovska: Do ndjekim administratën në fushatë

24/03/2019

24 Mars 2019 / 15:29 Kryetarja e Komisionit kundër korrupsionit, Biljana Ivanovska në intervistën javore për “Radio Evropa e Lirë” paralajmëroi se Komisioni do të ... Read More

Sherifi: LDK dhe VV nuk i dinë arsyet pse e kanë dërgu në Kushtetuese ligjin për dialog (Video)

19/03/2019

Shefi i grupit parlamentar nga Nisma Socialdemokrate, Bilall Sherifi, në intervistën ditore dhënë Telegrafit, ka thënë se as Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe as ... Read More

Sherifi: Taksa nuk e rrëzon këtë Qeveri, NISMA e ka propozimin për daljen nga kjo situatë (Video)

19/03/2019

Shefi i grupit parlamentar nga Nisma Socialdemokrate, Bilall Sherifi, në intervistën ditore dhënë për Telegrafin me gazetarin Muhamet Hajrullahu ka folur rreth qëndrimit se si ... Read More

Reformat në Kosovë po vlerësohen si progres i lartë nga qeveritë dhe partnerët më seriozë ndërkombëtarë

06/03/2019

Në intervistën për gazetën gjermane “Stuttgarter Nachrichten” ministri i Jashtëm i Gjermanisë,  Heiko Maas, thekson qartë se reformat të cilat janë ndërmarrë nga Kosova janë ... Read More

Nolla Ismailovska për 360: Varet nëse do të votoj në fazen finale për ndryshimet kushtetuese

23/11/2018

23 Nëntor 2018 / 16:57 Sonte në Emisionin 360 gradë do të mund ta përcjellni Intervistën eksluzive me deputeten Nola Ismailovska. Në pyetjen e gazetarit ... Read More