Tag: ishin

Një lagje e kryeqytetit në hall me vërshimet e ujit

18/05/2019

Reshjet e mëdha të shiut që ishin të pranishme gjatë javës në Prishtinë kanë bërë që një pjesë e rrugës ‘24 maji’, të kaplohet nga ... Read More

Policia e Kosovës njofton se gjatë ditës së djeshme kanë ndodhur 37 aksidente trafiku

17/05/2019

Në 24-orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 37 aksidente trafiku,  14 prej tyre ishin me persona të lënduar ndërkaq në 23 aksidente tjera ishin ... Read More

De Ligt – Barcelona, ndodh ajo që nuk e priste askush

16/05/2019

13:48 | 16 Maj 2019 13:48 | 16 Maj 2019 Kur të gjithë ishin në pritje të transmetimit të Matthijs De Ligt te Barcelona, ndodh ... Read More

Policia njofton se gjatë ditës së djeshme në Kosovë kanë ndodhur 40 aksidente trafiku

16/05/2019

Në 24-orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 40 aksidente trafiku, 16 nga aksidentet ishin me persona të lënduar ndërsa në 24 nga aksidentet nuk ... Read More

Grabitje e armatosur në një bankë në Vushtrri

15/05/2019

Dy punonjëse të një banke në Vushtrri kanë raportuar se derisa ishin duke punuar në një filial bankar, dy të dyshuar të panjohur të maskuar ... Read More

Murgesha e cila ngriti një ‘perandori kanabasi’

14/05/2019

E dashuruar pas një burri të divorcuar dhe së bashku prindër të tre fëmijëve, ishin në një harmoni të plotë familjare. Por gjithçka u shkatërrua ... Read More

Sulmohet WhatsApp

14/05/2019

WhatsApp zbulon sulmin e “synuar” të vëzhgimit. Hakerët ishin në gjendje të instalojnë në distancë softuerin e mbikqyrjes në faqe dhe pajisje të tjera duke ... Read More

Stresi gjatë shtatzënisë i bën fëmijët më rezistent mendërisht

02/05/2019

Ai zbuloi se problemet psikiatrike ishin më pak të shpeshta në fëmijët e lindur në komunitete me dhunë të lartë, ku nëna kishte vuajtur nga ... Read More

Chelsea ishte afër të nënshkruante me mesfushorin e njohur

01/05/2019

Asistenti i Chelseat, Gianfranco Zola ka konfirmuar se ata ishin shumë afër marrëveshjes me mesfushorin e Cagliarit, Nicolo Barella. Zola ka thënë se ai duhet ... Read More

Lorik Cana rrëfen tri momentet më prekëse në jetë

30/04/2019

Lorik Cana ka treguar se cilat ishin tri rastet kur ka qarë. Lorik Cana ka rrëfyer tri momentet që e bënë të qajë, shkruan lajmi.net. ... Read More

Beyonce dhe Jay Z darkojnë nën masa të rrepta sigurie

28/04/2019

Foto: Kevin Mazur/Getty Images Beyonce dhe Jay Z kanë pasur darkë romantike, ndërsa ishin të rrethuar nga masa sigurie. Beyonce dhe Jay-Z shkuan në “Brooklyn ... Read More

Para grabitjes në Rinas, Murtaj jetonte i qetë mes Tiranës (Foto)

27/04/2019

Admir Murataj dhe Klement Çala ishin dy nga njerëzit më të kërkuar në Shqipëri, pas arratisjes nga burgu grek në vitin 2013. Jo vetëm që ... Read More