Tag: Ishkryeministri

Ramush Haradinaj flet për jetën në karantinë: Anita nuk përmbahet, fëmijët janë mërzitur

08/04/2020

Ish-kryeministri i Kosovës në emisionin “Vizioni i Pasdites”, ka folur sesi po e kalon karantinën së bashku me familjen e tij. Ndër të tjera ai ... Read More

Sali Berisha: Hashim Thaçi u arrestua në Tiranë për Ali Ukën, cimerin e tij që u gjend i vrarë në dhomë

24/05/2019

Ish-Kryeministri Sali Berisha u është përgjigjur akuzave të Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, pasi ky i fundit në një intervistë televizive e quajti “argat të ... Read More

Berisha: Thaçi në asnjë negociatë për Kosovën, pa shkuar në Hagë (Video)

06/05/2019

  Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka përsëritur akuzat ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, duke cilësuar argat i Beogradit. Në një intervistë në RTV ... Read More

Sali Berisha: Ose mosbindja do rrëzojë Edi Ramën, ose opozita do të shuhet

06/05/2019

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se kriza politika ka vetëm dy rrugë në këtë situatë ku është futur. Në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora, Berisha ... Read More

Sali Berisha thotë se Edi Ramës i është bërë kontroll special nga policia e Holandës

24/04/2019

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon me denoncime në rrjetet sociale. Pak minuta më parë ka publikuar një foto ku shihet kryeministri Edi Rama dhe një tjetër ... Read More

Lajmet e rreme prezentë gjatë tërë vitit në rrjetet socale

01/04/2019

Alsat 2019-04-01T15:22:26+02:00 Si u arrestua ish-kryeministri Nikolla Gruevski, në tentativë për të ikur nga Budapesti në Moskë, ishte një nga lajmet e rrejshme që me ... Read More

Rasti “Veteranët”, Agim Çeku, Rrustem Berisha, Shkumbin Demalijaj dhe të tjerët deklarohen të pafajshëm

14/03/2019

Ish-kryeministri i Kosovës Agim Çeku, ministri i Mbrojtjes Rrustem Berisha, deputeti Shkumbin Demalijaj si dhe të akuzuarit e tjerë, janë deklaruar të pafajshëm se në ... Read More

Berisha nxjerr detaje të frikshme për përdhunimin e 13-vjeçares: Të gjithë ishin në anën e përdhunuesve!

03/02/2019

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar sërish për përdhunimin e nxënëses së shkollës ‘Rilindja’ në Kavajë nga 8 persona. Përmes një postimi në ‘Facebook’, Berisha lidhur ... Read More

Eskorta e kryeministrit Rama përfshihet në aksident

01/02/2019

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari dixhital që shkruan se eskorta e shoqërimit e kryeministrit Edi Rama është përfshirë në një aksident ... Read More

Berisha shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të ish-ambasadorit Lohan

27/01/2019

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka shprehur ngushëllimet për humbjen e ish-ambasadorit të BE-së në Shqipëri, Helmut Lohan. Me anë të një postimi në Facebook, Berisha shkruan ... Read More

Berisha: Vlerësoj qëndrimin e Bushatit për kufijtë e Kosovës, Cakaj vjen në këtë post sepse mbështet ndarjen

07/01/2019

Ish- presidenti dhe ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, në një intervistë për televizionin Ora News ka vlerësuar ish-Ministrin e Jashtëm të Shqipërisë, Ditmir Bushati, në ... Read More

Policia malazeze pranon kalimin e Gruevskit nëpërmjet territorit të saj

15/11/2018

15 Nëntor 2018 / 22:30 Edhe policia e Malit të Zi konfirmon se ish-kryeministri Nikolla Gruevski ka hyrë në territorin e Malit të Zi më ... Read More