Tag: ishkryeministrit

Foto/ Greg Rama për jetë nate, ja reperi që e shoqëron djalin e kryeministrit

07/03/2020

Për Greg Ramën kjo ka qenë një periudhë e ngarkuar. Djali i ish-kryeministrit këtë javë çeli ekspozitën “Ex Nihilo”, në Universitetin e Arteve në Tiranë. ... Read More

Shkëlzen Berisha poston foto me dy fëmijët e tij, ja reagimi i Armina Mevlanit

07/01/2020

Djali i ish-kryeministrit Sali Berisha ka postuar në rrjetin e tij social “Instagram´´, një foto si rrallë herë me djalin dhe vajzën që prej vitesh ... Read More

Hoxhaj reagon pas akuzave të Sali Berishës për presidentin Thaçin

07/05/2019

Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka reaguar pas deklaratave të ish-kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha, i cili ka akuzuar  presidentin e Kosovës, Hashim ... Read More

Hungari, ndërpriten hetimet për ish-kryeministrin Gruevski

27/02/2019

27 Shkurt 2019 / 17:23 Autoritetet hungareze kanë ndërprerë hetimin ndaj ish-kryeministrit në arrati, Nikolla Gruevski, njofton portali hungarez 444.xy. Sipas informatave, u konstatua se ... Read More

Kërkohet sërish marrja e imunitetit të deputetit për Gruevskin

26/11/2018

26 Nëntor 2018 / 14:25 Pesë kërkesa për marrjen e mandatit të deputetit ish-kryeministrit Nikolla Gruevski, janë dorëzuar në Kuvend. Ata do të shqyrtohen në ... Read More

Gruevski, në raportin vjetor të Komisionin Evropian!?

24/11/2018

24 Nëntor 2018 / 13:16 Rasti i ish-kryeministrit, Nikolla Gruevski pritet të jetë pjesë e raportit vjetor të Komisionit Evropian për Maqedoninë. Partia Evropiane Socialdemokrate ... Read More

“Gruevski”, Orban: Po e përndjek Soros, nuk lejoj padrejtësi ndaj aleatit tim

24/11/2018

24 Nëntor 2018 / 11:36 Maqedonia ka formuluar kërkesën ku kërkon ekstradimin e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski nga Hungaria, por duket se Viktor Orban nuk e ... Read More

Gruevski e dorëzoi kusheririn e tij Sasho Mijallkovin në burg

20/11/2018

20 Nëntor 2018 / 21:41 Pas reagimit së ish-kryeministrit Nikolla Gruevski në rrjetin social Facebook sot pasdite, se i është pranuar azili në Hungari, si ... Read More

Deskoska: Pavarësisht vendimit për azil ne do të kërkojmë ekstradimin e Gruevskit

20/11/2018

20 Nëntor 2018 / 11:15 Maqedonia sot do të dorëzoj kërkesën për ekstradim të ish-kryeministrit Nikolla Gruevski. Ministrja e Drejtësisë Renata Deskoska tha se kërkesa ... Read More

MPJ-ja hungareze: Azili për Gruevskin, çështje juridike dhe jo politike

15/11/2018

15 Nëntor 2018 / 20:36 Në lidhje me kërkesën për azil në Hungari të ish-kryeministrit Nikolla Gruevski, ministri hungarez i Punëve të Jashtme, Peter Szijjarto, ... Read More

Mediat në Shqipëri: Gruevski është arratisur në Budapest nëpërmjet Shqipërisë, me veturë të Ambasadës së Hungarisë

15/11/2018

15 Nëntor 2018 / 17:08 Stuhia që ngriti largimi i ish-kryeministrit Nikolla Gruevski nga vendi ka përfshirë edhe Shqipërinë, ose më saktë mediat serbe, me ... Read More

Viktor Orban më në fund e hapi derën për një refugjat

15/11/2018

15 Nëntor 2018 / 11:57 Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë e vendin e ... Read More