Tag: Ishsulmuesi

Humbi betejën me sëmundjen e rëndë, ndërron jetë ish-sulmuesi i Liverpulit

28/04/2020

Nuk ia ka dalë dot të mposhtë sëmundjen e rëndë. Ish-sulmuesi i Liverpulit, Majkëll Robinson, ka ndërruar jetë në moshën 61-vjeçare. Ai që prej vitit 2018, ... Read More

Ish-sulmuesi i Argjentinës: Messi vuan si argjentinas

01/04/2019

Ish-sulmuesi i Argjentinës, Martin Palermo, e ka mbrojtur Lionel Messin nga kritikat e shumta dhe i ka bërë thirrje vendit të tij ta përkrahë magjistarin ... Read More

“Man Unitedi mund ta eliminojë Messin dhe Barcelonën”

28/03/2019

Ish-sulmuesi i Manchester Unitedit, Diego Forlan beson se “Djajtë e kuq” mund ta mërzisin Lionel Messin dhe Barcelonën në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.Manchester Unitedi ... Read More

Rooney e zbulon dobësinë e Rashfordit

22/03/2019

Ish-sulmuesi legjendar i Manchester Unitedit, Wayne Rooney, pretendon se Marcus Rashfordi është sulmues fantastik, mirëpo ai duhet t’i përmirësojë goditjet me kokë për t’u zhvilluar ... Read More

Pas Monchit, edhe Overmars refuzon postin e drejtorit sportiv të Arsenalit

18/03/2019

Ish-sulmuesi holandez, Marc Overmars ka refuzuar të shërbejë si drejtor sportiv në Arsenal. Holandezi vendosi që të zgjasë kontratën me Ajaxin për pesë vjet, që ... Read More

Batistuta tregon pse refuzoi Realin, Milanin dhe Unitedin: Do të mërzitesha

26/02/2019

Ish-sulmuesi i Fiorentinas, Gabriel Batistuta, ka zbuluar se ka refuzuar Real Madridin, Milanin dhe Manchester Unitedin. Legjenda argjentinase tregoi si i pëlqente të luante për ... Read More

Barnetta: Liverpooli dhe Kloppi ideal për Shaqirin

19/02/2019

Ish-sulmuesi i Zvicrës, Tranquillo Barnetta është i kënaqur me paraqitjet e Xherdan Shaqirit te Liverpooli. Barnetta mendon se atmosfera ideale që mbretëron në stadiumin “The ... Read More

Ish-sulmuesi i Arsenalit dhe Juventusit, Nicklas Bendtner, mbetet larg futbollit, shkak arresti shtëpiak për sulm fizik ndaj një taksisti

04/01/2019

Ish-sulmuesi i Arsenalit dhe Juventusit, Nicklas Bendtner është në arrest shtëpiak pasi e kishte sulmuar një taksist fizikisht. Ai së fundmi ka postuar edhe foto ... Read More