Tag: ishte

Lista e të gjithë iPhone dhe iPad që iOS 13 do të braktisë

19/05/2019

Nëse keni një prej iPhone dhe iPad të cilët nuk do të marrin iOS 13, do të ishte mirë që të filloni të mendoni për ... Read More

Sulmohet aktori Arnold Schwarzenegger

18/05/2019

17:16 | 05/18/2019 Aktori i njohur ka pësuar një goditje sa ishte pjesë e organizimi sportiv në Afrikën e Jugut. Aktori i Hollivudit, Arnold Schwarzenegger, ... Read More

Kjo është gjendja e Met Elshanit pas plagosjes me armë zjarri

17/05/2019

18:17 | 17 Maj 2019 18:17 | 17 Maj 2019 Met Elshani gjatë ditës së sotme ishte plagosur me armë zjarri në Prishtinë. Policia e ... Read More

‘Festa e Abetares’ mbledh trevat shqiptare në Prizren, premtohet unifikim i sistemit të arsimit

17/05/2019

Qyteti i Prizrenit ishte të premten nikoqir i manifestimit tradicional ‘ Festa e Abetares’ i cili organizohet përvitshëm nga Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë. ... Read More

Ja se si Samsung ka planifikuar të riparojë problemin e Galaxy Fold

17/05/2019

Kur Samsung tha se ishte duke shtyrë datën e debutimit të Galaxy Fold për të adresuar një problem dizajni, nuk tha sesi do ta adresojë ... Read More

Milani merr vendim për të ardhmen e Piatek

16/05/2019

13:34 | 16 Maj 2019 13:34 | 16 Maj 2019 Transferimi i Krzysztof Piatek në janar nga Milan ishte më i qëlluari për ‘Rossonerët’ në ... Read More

Shqipëri, arrestohet i kërkuari nga Interpoli

16/05/2019

Policia në Shqipëri ka arrestuar një 44 vjeçar në Kurbin, pasi ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane për veprat penale “Vjedhje në ... Read More

Lind në një autobus, fëmija do të udhëtojë falas deri në moshën 18 vjeçare

14/05/2019

Autobusi ishte nisur nga Barcelona për të arritur në Bruksel, por në Francë i`u desh të ndalonte urgjentisht për të pritur lindjen e një bebe. ... Read More

Pas Michael Jackson, akuza për pedofili edhe ndaj Elvis Presley

14/05/2019

14:09 | 14 Maj 2019 14:09 | 14 Maj 2019 Elvis Presley ishte pedofil dhe kishte të dashura të reja nga mosha 14 vjeçare deri ... Read More

“Te Belgjika nuk e përmend askush, te Kosova do të ishte një yll”

13/05/2019

21:55 | 13 Maj 2019 21:55 | 13 Maj 2019 “Adnan Januzaj do të ishte yll te Kosova”, kështu ka deklaruar sekretari i përgjithshëm Federatës ... Read More

Qytetarët dëmtojnë trenin“Bllaca 99” (Foto)

12/05/2019

Në përvjetorin e eksodit të Bllacës, ishte vendosur gur-themeli i muzeut të gjenocidit serb “Bllaca 99”. Shumë qytetarë morën pjesë në këtë inaugurim, duke iu ... Read More

Të rinjtë kosovarë tregojnë nëse e ndiejnë veten ‘evropian i ri’? (Video)

12/05/2019

“Evropianët e rinj” ishte termi me të cilën Kosova u prezantua pas shpalljes së pavarësisë më 17 shkurt 2008. Tani, 11 vjet pas, të rinjtë ... Read More