Tag: ishujt

Nuk lejohen pështymat, shfryrja e hundëve dhe topi dezinfektohet/ Ja kush është vendi që nisi kampionatin e futbollit

22/04/2020

Në Ishujt Farore janë të lumtur. Jo vetëm sepse sipas nuk ka pasur asnjë viktimë prej koronavirusit, por sepse nëse në Europë po mendojnë të ... Read More

Thanë se është shtatzënë, ja sa fëmijë dëshirojnë të kenë Ledri Vula dhe Sara

30/01/2020

Dyshja Ledri Vula dhe Sara, kaluan disa ditë pushimi në ishujt Maldive disa ditë më parë. Partnerja e Ledrit postoi disa foto nga pushimet, foto ... Read More

Spanja e Italia vazhdojnë me fitore

08/09/2019

22:37 | 8 Shtator 2019 Spanjë - Ishujt Faroe 22:37 | 8 Shtator 2019 Spanja ka mposhtur Ishujt Faroe për të marrë fitoren e gjashtë ... Read More

Pse amerikanët u vendosin uraganëve emra njerëzish?

04/09/2019

Uragani Dorian, goditi ishujt Bahamas tashmë si stuhi e kategorisë së rrezikshme 5, duke lënë pas dëme katrastrofike dhe disa viktima. Por sa herë ka ... Read More