Tag: islam

Lauka tregon për ankesën e Thaçit ndaj Berishës në Ambasadën Amerikane, të cilën e zbuloi Wikileaks (Video)

15/05/2019

``````````````` Ish ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Islam Lauka ka treguar se në vitin 2009 (7 gusht) kryetari AAK-së, Ramush Haradinaj kishte bërë një marrëveshje ... Read More

Nuk pranohet në Universitetin e Prishtinës, pranohet në Universitetin e Gjenevës

04/04/2019

Edhe me nota të mira dhe përvojën e duhur, Islam Borinca nuk është pranuar në Universitetin e Prishtinës, derisa për fat të mirë është pranuar ... Read More

Karkalecat “pushtojnë” Mekën, pastruesit në luftë me to, në vendin më të shenjtë të Islamit (Video)

11/01/2019

Vendi më i shenjtë në Islam është goditur nga një “murtajë” e karkalecave, duke i detyruar pastruesit të veprojnë për t’i larguar insektet. Sipas mediave ... Read More

Pacolli: Pozita dhe opozita është përgjegjëse për dështimin e Kosovës

06/12/2018

Deputeti i Aleancës Kosova e Re, Islam Pacolli ka bërë ftesë për gjithë liderët politikë që të bashkohen dhe të tejkalojnë problemet e mëdha që ... Read More

Pacolli tregon shtetet që nuk na kanë njohur, por që votuan për Kosovën në INTERPOL (Video)

22/11/2018

Deputeti i AKR-së në Kuvendin e Kosovës, Islam Pacolli ka thënë se ministri i Jashtëm Behgjet Pacolli nuk duhet të japë dorëheqje, sepse ai i ... Read More

Pasi pranoi religjionin Islam, Sinead O’Connor: Nuk dua të humb kohë me jo myslimanët

08/11/2018

Vetëm një javë më parë njoftoi se është konvertuar në religjionin Islam dhe ndryshoi emrin në Shuhada Davitt. Bëhet fjalë për këngëtaren irlandeze, Sinead O’Connor ... Read More

Qytetarët vazhdojnë traditën e vizitave te varrezat e të afërmve për Kurban Bajram

21/08/2018

Sikurse herëve tjera, edhe këtë vit qytetarë të besimit islam kanë vizituar varrezat e të afërmeve të tyre me rastin e festës së Kurban-Bajramit. Vizitat ... Read More

Mijëra besimtarë falin namazin në sheshin “Skënderbej” në Tiranë

21/08/2018

Besimtarët myslimanë po festojnë sot një nga ditët më të rëndësishme të kalendarit Islam, Kurban Bajramin. Në Mekë ndodhen tashmë mbi 2 milionë besimtarë nga ... Read More

Lauka: “Kompromisi i dhimbshëm” ose rihapja e çështjes së Kosovës

03/08/2018

Ish – ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Islam Lauka ka theksuar se ajo që e shqetëson më së shumti në diskursin që po përdoret rreth ... Read More

Pacolli: Raportimet se unë e rraha oficerin e sigurisë, inskenim i mediave

14/06/2018

Deputeti i Aleancës për Kosovë të Re (AKR), Islam Pacolli ka thënë se raportimet e medieve se e ka rrahur oficerin e sigurisë në Ministrinë ... Read More

Gold AG kritikon njerëzit që nuk agjërojnë në Ramazan: Është për keqardhje kohën që e kaloni kot

18/05/2018

Ai njihet si besimtarë i devotshëm i religjionit islam dhe këtë e dëshmon sa herë t’i jepet rasti. Bëhet fjalë për reperin Arian Agushin, i ... Read More

Dijetari islam, i dyshuar për ngacmim seksual, mbajti ligjëratë edhe në Kosovë (Video)

12/03/2018

Dijetari islam, Tariq Ramadan, i cili para dy vitesh kishte mbajtur një ligjeratë në Prishtinë, akuzohet për ngacmim seksual ndaj katër grave. Një prej rasteve ... Read More