Tag: Itali

Elhaida Dani flet nga karantina në Itali: Është e vështirë dhe e mërzitshme. Ndonjëherë nuk mundesh më  

14/03/2020

Elhaida Dani prej kohësh jeton në Itali. Këngëtarja në një lidhje direkte me Rudina Magjistarin në emisionin e pasdites në Klan Tv, ka rrëfyer vështirësitë ... Read More

Video/ “Sanremo 2020”, del në skenë për të performuar por bie nga shkallët, ja për kë bëhet fjalë

09/02/2020

Festivali i 70-të i Sanremos,i cili është eventi më i rëndësishëm muzikor në Itali, në mbrëmjen e katërt, kishte disa ngjarje interesante. Përpos performancës së ... Read More

Një nga 10 vajzat që do të prezantojnë festivalin e `Sanremos´, Alketa Vejsiu: Po qaj me lot gëzimi

14/01/2020

Drejtuesit artistik dhe organizatorët e edicionit të 70-të festivalit të `Sanremo-s´, në Itali zbuluan të ftuarit special si dhe emrat prestigjoz që do t´i bashkohen ... Read More

Napoli bën goditjen e madhe këtë merkato

20/08/2019

21:20 | 08/20/2019 Sulmuesi i PSV dhe Meksikës, Hirving Lozano, më në fund ka mbërritur në Itali për të finalizuar transferimin e tij të shumëpritur ... Read More

Edy Reja: E dua një Shqipëri të ekuilibruar

13/06/2019

Gjatë ditës së sotme, italiani u nis për në Itali, për të vijuar më pas me pushimet e tij, por para se t’i hipte avionit, ... Read More

Dhjetë arsye të mira për të praktikuar yoga në vendin e punës

09/06/2019

Gjithnjë e më popullore edhe në Itali, kjo disiplinë favorizon mirëqenien fizike dhe mendore edhe në vendin e punës: zbuloni pse. Praktikimi i yogës në ... Read More

U largua nga Shqipëria para 27 vitesh, sot kandidate në zgjedhjet në Itali

14/05/2019

Zgjedhjet administrative në Itali do të mbahen më 26 maj, në të njëjtën kohë me zgjedhjet evropiane. Votuesit për zgjedhjet administrative do të jenë rreth ... Read More

Kush do ta besonte se Mourinho do t’i ofrohej kësaj skuadre!

11/05/2019

13:58 | 11 Maj 2019 13:58 | 11 Maj 2019 Mediet në Itali kanë publikuar një formacion interesant. Skuadra e Juventusit sipas medieve të këtij ... Read More

Juve ‘dobëson’ Inter, kërkon me çdo kusht transferimin e Icardit

03/05/2019

Mauro Icardi mbetet emri i ‘nxehtë’ te skuadra e Interit. Në Itali raportohet se Inter dhe Juventus kanë nisur bisedimet për sulmuesin argjentinas, Mauro Icardi. ... Read More

Befasia e ditës: Higuain lojtar i Interit

26/04/2019

Gonzalo Higuain do të kthehet në Itali, por jo te skuadra e Juventusit. Aventura e Gonzalo Higuain te Chelsea do të mbyllet me përfundimin e ... Read More

Juventus shënon fitore ndaj Fiorentinës, shpallet kampion në Serie A

20/04/2019

Skuadra e Juventus është shpallur edhe zyrtarisht kampione në Itali, në Serie A. ‘Zonja e vjetër’ ka shënuar fitore me rezultatin 2:1, në përballjen e ... Read More

Bizneset italiane “dynden” në Shqipëri, pas shtrëngimit fiskal në Itali

19/04/2019

Në janar të këtij viti në Itali hyri në fuqi ligji mbi faturimin elektronik për sipërmarrjet private. Bizneset italiane, subjekt i tatimit të vlerës së ... Read More