Tag: Italia

Ministri i Sportit në Itali tremb tifozët: Mund të bëjmë të njëjtën gjë si Franca

29/04/2020

Edhe Italia duket se po mendon pezullimin e kampionatit. Kjo për shkak të Koronavirusit. Viçenco Spadafora, ministri i Sportit në Itali, duket gjithnjë edhe më ... Read More

“Do vijë çasi kur do të mundet ky virus i mallkuar”! Këngëtari i madh italian mesazh gazetares shqiptare: Dërgimi i mjekëve, gjest i pabesueshëm!

30/03/2020

Këngëtari i mirënjohur italia, Al Bano Carrisi, i ka dërguar një mesazh gazetares shqiptare, Zenepe Luka, ku i shpreh mirënjohje për gjestin human të Shqipërisë, ... Read More

Propozimi nga Italia: Të anulohet kampionati, titulli t’i shkojë jo futbollistëve por Presidentit Matarella

29/03/2020

Teksa Koronavirusi ka gjynjëzuar botën e sportit, një propozim unik vjen nga Italia. Të anulohet kampionati dhe titulli t’i dorëzohet Serxhio Matarella, presidentit të Republikës, ... Read More

Milan: Rikthehet Silva, largohet Cutrone

22/06/2019

09:10 | 06/22/2019 Sky Sport Italia raporton se Milan mund të mbajë në skuadër Davide Calabrian dhe Suson, ndërsa Andre Silvas do t’i jepet një ... Read More

Sa shqiptarë kanë leje-qëndrimi në shtetet e BE-së?

22/05/2019

Greqia dhe Italia janë shtetet që kanë lëshuar pjesën më të madhe të këtyre lejeve, plot 94% të totalit të tyre. Thuajse një e treta ... Read More

Italia pushtoi Shqipërinë para 80 viteve

07/04/2019

Më 7 prill të vitit 1939, Italia pushton Shqipërinë. Ishte një fushatë e shkurtër ushtarake nga Mbretëria e Italisë kundër Mbretërisë Shqiptare. Konflikti ishte rezultat ... Read More

Italia vazhdon me formë të lartë, e shkatërron 6:0 Lihtenshtajnin

26/03/2019

Italia e ka shkatërruar 6:0 Lihtenshtajnin, në ndeshjen e rrethit të dytë të Grupit J kualifikues për Kampionatin Evropian 2020.Fabio Quagliarella shkëlqeu duke shënuar dy ... Read More

Italia ia shënon edhe dy gola të shpejtë Lihtenshtajnit

26/03/2019

Italia është duke e mposhtur 3:0 Lihtenshtajnin, në një ndeshje të vlefshme për kualifikime në Kampionatin Evropian 2020, e cila po zhvillohet momentalisht në Parma.Marco ... Read More

Italia e dyfishon rezultatin ndaj Finlandës

23/03/2019

Italia e ka dyfishuar epërsinë në ndeshjen kundër Finlandës, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin “Dacia Arena, në kuadër të Grupit J për ... Read More

Italia kalon në epërsi ndaj Finlandës me një supergol

23/03/2019

Italia e ka shënuar golin e parë në ndeshjen kundër Finlandës, e cila po zhvillohet për momentin në stadiumin “Dacia Arena, në kuadër të Grupit ... Read More

Ismaili: Po i vëmë bazat e operimeve në zemër për fëmijët edhe në QKUK

20/03/2019

Kardiokirurgë nga Italia po qëndrojnë këto ditë në Prishtinë dhe, bashkë me kardiokirurgë të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, po operojnë fëmijët me probleme në ... Read More

Kardiokirurgët italianë operojnë fëmijët kosovarë me probleme të zemrës

19/03/2019

Kardiokirurgë nga Italia po qëndrojnë këto ditë në Prishtinë dhe, bashkë me kardiokirurgë të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, po operojnë fëmijët me probleme në ... Read More