Tag: italiane

Fshati antik, ndër më të bukurit në Shqipëri

14/11/2019

Kështu shkruan gazetarja italiane Francesca Masotti në blogun e saj “Letters from Balcan”, duke i kushtuar një tjetër shkrim potencialeve turistike e kulturore të Shqipërisë ... Read More

Dënohet Ancelotti – ja sa lojë do të mungojë në stolin e Napoli

31/10/2019

21:46 | 10/31/2019 Trajneri i Napoli, Carlo Ancelotti është dënuar nga Federata Italiane e Futbollit. Ancelotti është dënuar me një ndeshje, pas skenave të ndodhura ... Read More

Me Sarrin te Juventus vjen edhe Romagnoli

04/06/2019

22:18 | 4 Qershor 2019 22:18 | 4 Qershor 2019 Mediat italiane vazhdojnë të raportojnë për planet e Maurizio Sarrit, në rast se angazhohet në ... Read More

“Mbretëresha e drogës”, pranga katër trafikantëve shqiptarë në rrjetin që drejtohej nga gratë

24/05/2019

Nuk është rastësi që emri i koduar i një operacioni policor të zhvilluar nga policia italiane në qytezën e Astit u quajt “Mbretëresha e drogës”. ... Read More

Trafik droge dhe armë, goditet banda shqiptare në Itali

22/05/2019

Në orët e para të mëngjesit të sotëm policia italiane e Bergamos ka ekzekutuar operacionin e koduar “Snowfall” i cili ka çuar në shkatërrimin e ... Read More

Spalletti shpërthen ndaj gazetave italiane: E keni tepruar

14/05/2019

9:15 | 14 Maj 2019 09:15 | 14 Maj 2019 Kryetrajneri i Interit, Luciano Spalletti ka goditur rëndë gazetat italiane për raportimet se Antonio Conte ... Read More

Goditet trafiku i drogës Shqipëri-Itali, arrestohen dy shqiptarë

11/05/2019

Roja bregdetare italiane bllokoi një gomone me rreth 400 kilogramë marihuanë duke arrestuar dy trafikantët shqiptarë që ndodheshin në bord. Sipas burimeve zyrtare italiane, operacioni ... Read More

Shqiptarit i gjendet kokainë dhe 2000 euro, arrestohet nga autoritetet italiane

10/05/2019

Një 54-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane, pasi iu gjet dhe sekuestrua një sasi droge dhe 2 mijë euro para kesh. Shqiptari me profesion ... Read More

Milan zbulon fanellat e reja për edicionin e ardhshëm

26/04/2019

Skuadra italiane, Milan, ka zbuluar fanellat e reja për edicionin e ardhshëm në Serie A. ‘Rossonerët’ janë kthyer në stilin klasik të fanellave duke sjellë ... Read More

ZYRTARE: Klubi i njohur nga Serie A mbetet pa trajner

09/04/2019

Fiorentina ka mbetur pa trajner. Stefano Pioli ka ofruar dorëheqjen nga posti i trajnerit të Fiorentinës. Skuadra italiane po e mendonte shkarkimin e tij, mirëpo ... Read More

Inter nis ‘ofensivën’ për yllin holandez

08/04/2019

Skuadra italiane, Inter, është duke u përgatitur seriozisht për afatin kalimtar të verës. Skuadra ‘Zi kaltër’ ka vendosur në fokus lojtarë si Ivan Rakitic për ... Read More

Arrestohet në Itali shqiptari 50-vjeçar që shiste kokainë por punonte edhe si murator

05/04/2019

Një murator shqiptar është arrestuar nga policia italiane pasi akuzohet për trafik droge. Arrestimi i shqiptarit 50-vjeçar u bë pas disa javësh hetimi dhe vëzhgimi ... Read More