Tag: Italisë

Asgjë e pamundur për Prishtinën tonë, besohet në mrekulli ndaj Vareses – Plisat prezent në Itali

13/03/2019

Prishtina ka udhëtuar drejt Italisë ku do të zhvillojë ndeshjen kthyese ndaj Pallacanestro Vareses. Sfida zhvillohet nga ora 20:30 në Itali në arenën Palasport Lino ... Read More

Moise Kean dhuron spektakël, Juventusi triumfon lehtësisht ndaj Udineses

08/03/2019

Kampioni në fuqi i Italisë e nisi për mrekulli takimin ku vetëm pas 11 minutash lojë realizuan golin e parë. Ishte super talenti italian, Moise ... Read More

Turistët mund të dënohen deri në dy mijë funte, nëse shkojnë me papuçe në një qytezë italiane (Foto)

06/03/2019

Autoritetet në Cinque Terre të Italisë, parashikojnë dënim deri në 2,000 funte, për turistët që shkojnë me papuçe në atë qytezë. Vendimi është marrë pas ... Read More

Kryeministri italian Conte kërkon heqjen e taksës

06/03/2019

Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte, të mërkurën ka kërkuar nga Kosova që ta tërheq taksën 100 për qind për mallrat nga Serbia, në mënyrë që ... Read More

Hoxhaj takohet me ambasadorin e Italisë në Kosovë, diskutojnë për dialogun

27/02/2019

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ka takuar sot Ambasadorin e Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi. Lajmin e ka konfirmuar vetë zv/kryeministri Hoxhaj nëpërmjet një postimi në ... Read More

PDK bëhet anëtare në Aleancën e Konservatorëve dhe Reformistëve të Evropës

22/02/2019

Gjatë takimit të Aleancës së Konservatorëve dhe Reformistëve në Evropë (ACRE) në Romë të Italisë, u konfirmua formalisht anëtarësimi i Partisë Demokratike të Kosovës në ... Read More

Spalletti: Ndeshja ndaj Lazios ishte e balancuar, dihej që do vendosej me penallti  

01/02/2019

Luciano Spalletti këmbëngul se ndeshja çerekfinale e Interit me Lazion në Kupën e Italisë ishte krejtësisht e balancuar dhe detyra e tij tani është që ... Read More

Formacionet zyrtare: Fiorentina dhe Roma kërkojnë një vend në gjysmëfinale

30/01/2019

Roma është mysafir i Fiorentinas për ndeshjen çerekfinale të Kupës së Italisë që zhvillohet në Artemio Franchi. Është një përballje interesante ndërmjet skuadrave që kanë ... Read More

Milani me gjashtë mungesa ndaj Napolit në Kupën e Italisë

28/01/2019

Milani do të jetë pa gjashtë lojtarët në skuadër për ndeshjen çerekfinale të Kupës së Italisë kundër Napolit të martën mbrëma. Rossonerët janë nikoqir të ... Read More

Lippi jep dorëheqje si trajner i Kinës

25/01/2019

Ish-trajneri i Italisë, Marcello Lippi zyrtarisht ka dhënë dorëheqjen si trajneri i Kinës pas eliminimit të tyre nga Kupa e Azisë. Kontrata e Lippit duhej ... Read More

Juventusi do ta prezantojë trofeun e Superkupës para tifozëve

18/01/2019

Juventusi do të prezantojë trofeun e Superkupës së Italisë përpara tifozëve të tyre në shtëpi në ndeshjen e së hënës me Chievon. Ndeshja fillon të ... Read More

Oferta që nuk mund të refuzohet, shiten për një euro shtëpitë në një qytezë në Sicili (Foto/Video)

17/01/2019

Dhjetëra shtëpi janë nxjerrë në shitje në jug të Italisë më saktësisht në ishullin e Sicilisë, dhe atë për vetëm një euro. Sambuca është një ... Read More