Tag: janar

Gjobat nuk pakësojnë vdekjet nga aksidentet në trafik

05/03/2019

Shtatë persona kanë vdekur vetëm gjatë muajit janar të këtij viti në aksidente komunikacioni ose një më shumë se sa në vitin e kaluar, në ... Read More

Rrëfimi për mesfushorin e Newcastle, Miguel Almiron – versioni i vërtetë i Santiago Munez te filmi ‘GOAL’: Vjen nga SHBA-të, është latin, ka punuar kamerier dhe kopshtar

01/03/2019

Që nga ardhja e tij nga Atlanta United në janar, shumë njerëz e kanë krahasuar blerjen më të shtrenjtë  të Newcastle në histori, Miguel Almironin, ... Read More

Alarmi i gripit, vetëm gjatë javës së kaluar janë raportuar 1 252 raste

08/02/2019

8 Shkurt 2019 / 9:46 Gjatë javës së kaluar (nga data 28 janar deri më 3 shkurt) janë regjistruar gjithsej 1 252 të infektuar me ... Read More

“Puna jonë është kryer”, flet njeriu që drejtoi operacionin e kërkimit për aeroplanin e Sala

04/02/2019

Teksa Emiliano Sala po udhëtonte me 22 janar nga Nantes (Francë) drejt Cardiffit (Uells) për t’iu bashkuar klubit të ri, aeroplani i tij u zhduk ... Read More

Zhduket një vajzë në Fushë Kosovë

02/02/2019

Një vajzë është zhdukur që nga data 23 janar e këtij viti, në Fushë Kosovë. Sipas raportit të Policisë së Kosovës, nëna e vajzës ka ... Read More

Afati kalimtari i janarit është mbyllur – këto janë 10 transferimet më të mëdha që ndodhën

01/02/2019

Afati kalimtar i dimrit është mbyllur me 31 janar, në mesnatë, në disa kampionate edhe më herët. Pesë kampionatet më të mëdha e kanë mbyllur ... Read More

Prokuroria Themelore në Ferizaj ka ngritur 6 aktakuza për rastet e dhunës në familje

01/02/2019

Prokuroria Themelore në Ferizaj, gjatë muajit janar 2019, ka pranuar 14 lëndë të cilësuara si dhunë në familje me gjithsejtë 14 persona ku dhjetë nga ... Read More

Për një muaj, 170 persona të akuzuar në Gjakovë

01/02/2019

Prokuroria Themelore në Gjakovë, gjatë muajit janar ka ngritur 131 aktakuza kundër 170 personave, për vepra të ndryshme penale nga Kodi i Republikës së Kosovës. ... Read More

“Rruga drejt…”, Bakiu: LSDM-ja ka qenë kundër kandidatit konsensual

31/01/2019

31 Janar 2019 / 21:48 Qashif Bakiu, profesor në Universitetin e Tetovës i ftuar në emisionin “Rruga drejt…”, vlerëson se versioni i presidentit konsensual ka qenë ... Read More

“Rruga drejt…”, Ademi: BDI-ja kërkon të animohet me një President partiak

31/01/2019

31 Janar 2019 / 21:04 BDI nga kandidat konensual kaloi tek ideja për kandidat partiak, dhe sipas analistit Visar Ademi BDI-ja po bën këtë lojë sepse ... Read More

Për Brexit-in mund të duhet “kohë shtesë”

31/01/2019

31 Janar 2019 / 19:12 Sekretari i Jashtëm britanik, Jeremy Hunt, tha se mund të duhet “kohë shtesë” për të finalizuar legjislacionin për Brexit-in, apo ... Read More

Kosovë: Partnerët e koalicionit mblidhen te Thaçi

31/01/2019

31 Janar 2019 / 18:09 Liderët e koalicionit qeveritar të Kosovës janë mbledhur sërish në zyrën e Presidencës, me kryetarin e shtetit, Hashim Thaçi. Mediat ... Read More