Tag: janë

Gjiko flet për herë të parë si baba: Mirë se erdhe biri im Zëri Gjikolli

22/02/2019

Dyshja e shoubizit shqiptar tashmë kanë bërë të ditur se janë bërë prindër për herë të parë. Bëhet fjalë për reperin Gjiko si dhe moderatoren, ... Read More

Dihen tashmë 16 ekipet që vazhdojnë tutje në Ligën e Evropës

21/02/2019

Janë mësuar 16 ekipet më të mira të këtij edicioni në Ligën e Evropës, pas mbylljes së fazës së 1/16. Sot kanë përfunduar ndeshjet e ... Read More

Mantra e cila ju lidh me Universin: Lutja shëruese So’ham relakson muskujt dhe mendjen

21/02/2019

Mantrat janë tinguj, rrokje apo fjalë të cilat kanë forcën që ta ndryshojnë vetëdijen tonë. Mësoni se si So’hammantra e fuqishme lidhet me Universin Sipas ... Read More

LG V50 ThinQ pritet të jetë telefoni i parë me rrjetin 5G (Foto)

21/02/2019

Telefonat e shumëpërfolur me rrjetin 5G, janë të vërtetë dhe së shpejti ka mundësi të blihen. OnePlus dhe Samsung kanë njoftuar se do t’i lansojnë ... Read More

Adelina Berisha tregon disa detaje rreth këngës së re

21/02/2019

Edhe një këngë e re pritet t’i bashkohet numrit të madh të tyre që janë publikuar kohët e fundit në tregun muzikor shqiptar. Adelina Berisha ... Read More

Kryemadhi: 100 mijë shqiptarë në shesh, paralajmërimet për dhunë propagandë e Ramës

21/02/2019

Protestës i janë bashkuar edhe krerët e partive opozitare, Lulzim Basha i PD-së, Monika Kryemadhi e LSI-së, si dhe ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha. ... Read More

Nabil Fekir shihet si zëvendësues i Eden Hazardit

21/02/2019

Chelsea janë të gatshëm për të rritur ndjekjen e sulmuesit të Lyonit, Nabil Fekir. The Blues kanë bërë kërkesë për transferimin e lojtarit gjatë afatit ... Read More

Shantazhohet një femër në Prishtinë, arrestohen dy persona

21/02/2019

Dy persona janë arrestuar pasi kishin shantazhuar me publikimin e disa fotografive diskredituese të një femre. Sipas raportit të policisë, ngjarja ka ndodhur më 9 ... Read More

Protestuesit e opozitës nisen nga rrethet drejt protestës në Tiranë

21/02/2019

Qindra qytetarë janë nisur nga rrethet në drejtim të Tiranës për t’iu bashkuar protestës së opozitës. Protestuesit janë nisur me autobusa dhe me mjete private. ... Read More

Dirk Nowitzki nuk e ka problem të ballafaqohet me shtatshkurtërit

21/02/2019

Basketbollistët janë njerëz të gjatë. Një deklaratë e tillë nuk është ekuivalente me zbulimin e ujit të nxehtë apo Amerikës, por shumë njerëz janë ende ... Read More

Aksident në qendër të Prishtinës, vetura godet dy këmbësore

20/02/2019

Dy këmbësore kanë pësuar lëndime trupore,  pasi mbrëmjen e sotme janë goditur nga një veturë, në afërsi të Katedrales në kryeqytet. Lajmin e ka konfirmuar ... Read More

Alsat para Gjykatës Penale pas arrestimit të Veljanovski, Ristovski dhe Janakievski

20/02/2019

20 Shkurt 2019 / 19:17 Para pak çastesh janë arrestuar ish kryetari i Kuvendit Trajko Veljanovski, dhe ish ministrat Mile Janakievski dhe Spiro Ristovski. Ata ... Read More