Tag: janë

Sa herë që keni ndjesinë e fryerjes së barkut, duhet ta bëni këtë

24/06/2019

Një nga shkaktarët krysorë, që ju ndiheni të fryer dhe të shqetësuar nga gazrat janë: konsumimi i alkoolit, ushqimet e shpejta dhe ëmbëlsirat. Pastrimi adekuat ... Read More

Zbulohen dy “motra” të Tokës

23/06/2019

Toka ka dy ”motra” të reja. Ato janë dy planete potencialisht të banueshme jo shumë larg Sistemit Diellor, pak më shumë se 12 vjet dritë ... Read More

Numri i madh i përfitimeve shëndetësore që japin ullinjtë

23/06/2019

Ullinjtë janë shumë të popullarizuar në shumë popuj dhe përdorimi i tyre daton shekuj më parë. Ata përgjatë kohës janë konsumuar edhe si një ushqim ... Read More

Kalimi i Rrahmanit te Hellas Verona? Ja çfarë shkruan Di Marzio

22/06/2019

12:47 | 22 Qershor 2019 12:47 | 22 Qershor 2019 Hellas Verona janë të vendosur të mirëpresin transferimin e parë pas rikthimit në Serie A. ... Read More

Historia e jashtëzakonshme e kirurgut që operoi veten nga zorra qorre

22/06/2019

Momente të pazakonta, të papërsëritshme, në kushte ekstreme, në dukje të pamundura, janë fiksuar si shembuj frymëzues.E tillë është edhe historia e mëposhtme e sjellë ... Read More

Shkencëtarët zbulojnë “magjinë” e shegës

21/06/2019

Gjatë viteve janë bërë shumë kërkime shëndetësore për shegët dhe shumë prej tyre janë kundërshtuar. Në vitin 2016, Komisioni Federal i Tregtisë dhe një gjykatë ... Read More

Kufjet që pritet t’i bëjnë konkurrencë ‘AirPods’

21/06/2019

Me kufjet nga Mobvoi që iu varen prej veshi, të cilat janë në një të kuqe të shndritshme, do të dalloheni prej tjerëve që mbajnë ... Read More

Zbuloni lulen e muajit tuaj të lindjes dhe lexoni mesazhin që ka për ju

21/06/2019

Lulja e muajit tuaj të lindjes zbulon se kush je me të vërtetë! Personalitetet tona janë një sërë faktorësh të shumtë dhe kur zbulojmë më ... Read More

E konfirmojnë studimet: Nuk duhet besuar syve të kaltër

21/06/2019

Njerëzit me sy të kaltër janë më atraktivë, mirëpo ata nuk janë persona të besueshëm – ka treguar studimi i Universitetit të Pragës. Shkencëtarët e ... Read More

Kampionët e Italisë të bindur se do të transferojnë mesfushorin e njohur

20/06/2019

22:00 | 06/20/2019 Juventus janë të bindur se do të arrijnë marrëveshje me Adrien Rabiot, për transferimin e francezit në Torino. Mesfushori i Kombëtares së ... Read More

Filloni ditën duke pirë lëngun me 4 përbërësit magjikë, efektet do t’i vëreni pas një jave

20/06/2019

Lëngjet, që përmbajnë pemë apo perime janë një nga pijet më të shëndetshme, që ju mund t’i konsumoni. Nuk është gjithmonë e lehtë të marrësh ... Read More

Disa truqe që ju lehtësojnë dhimbjet në trup

19/06/2019

Këto gjëra janë të bezdisshme dhe mund të ndikojnë në mënyrë të drejtpërdrejtë në jetën tuaj, sidomos në rastet kur nuk keni ndonjë qetësues me ... Read More