Tag: Januzaj

“Te Belgjika nuk e përmend askush, te Kosova do të ishte një yll”

13/05/2019

21:55 | 13 Maj 2019 21:55 | 13 Maj 2019 “Adnan Januzaj do të ishte yll te Kosova”, kështu ka deklaruar sekretari i përgjithshëm Federatës ... Read More

Adnan Januzaj e bën ‘horë’ shokun e skuadrës

29/03/2019

Ylli i Real Sociedadit, Adnan Januzaj, e ka publikuar një video në llogarinë e tij në Instagram, ku ai shihet duke ia futur në mes ... Read More

Januzaj kthehet te goli, shënon ndaj Levantes

15/03/2019

Mesfushori Real Sociadad, Andan Januzaj është kthyer të shënojë gol pas një kohe të gjatë. Shqiptari që i mbron ngjyrat e Belgjikës, ka arritur të ... Read More

Januzaj ndihet krenar: Luajta në dy botërorë dhe në tri ligat më të forta

14/03/2019

Adnan Januzaj shpreh dëshirën për të vazhduar të luajë te Real Sociedadi edhe pse nuk i mbyll dyert e një largimi të mundshëm gjatë verë. ... Read More

Januzaj pasardhës i Mahrezit në Leicester, por Manchester United mund të prish punë

02/08/2018

Adnan Januzaj është në shënjestër të Leicester, pasi këtë të fundit larguan Riyad Mahrez.   Por Djajtë e Kuq mund të futen në këtë mes, ... Read More

Everton kërkon shërbimet e Adnan Januzajt

18/07/2018

Adnan Januzaj ka pasur vetëm një paraqitje në kampionatin botëror Rusia 2018. Mesfushori i kombëtares belge ka qenë protagonist në ndeshjen kundër Anglisë, ku ka ... Read More

Flet Abedin Januzaj: Shqipëria nuk i bëri ftesë kurrë Adnanit, Sokoli dhe Munishi nuk janë më patriotë se unë

05/07/2018

Adnan Januzaj është bërë temë në mediat shqiptare pas një deklarate të dhënë ditë më parë. Sulmuesi nga Kosova me pasaportë belge kishte deklaruar se ... Read More

Januzaj e lë politikën jashtë futbollit

02/07/2018

Adnan Januzaj ka thënë se nuk dëshiron të bëjë festime politike pas shënimit të golave. Sulmuesi i Belgjikës, prindërit e të cilit janë nga Kosova, ... Read More

Martinez lavdëron Januzajn: Ai ka diçka speciale, e meritoi këtë gol

29/06/2018

Adnan Januzaj ka qenë futbollisti kryesor i Belgjikës në ndeshjen e tretë të grupit. Mesfushori i talentuar nga Kosova e ka nisur nga minuta e ... Read More

Januzaj: Dua t’u tregoj kritikëve se jam rikthyer, kam punuar shumë për këtë ditë

29/06/2018

Futbollisti i Belgjikës Adnan Januzaj kishte disa fjalë për kritikuesit dhe ekspertët anglezë që në kaluarën vënin në dyshim talentin e tij. Januzaj, mesfushori i ... Read More

Januzaj zgjidhet lojtar i ndeshjes ndaj Anglisë nga votuesit e FIFA-s

28/06/2018

Adnan Januzaj ka fituar çmimin “Budwieser lojtari i ndeshjes” në takimin mes Belgjikës dhe Anglisë. Kombëtarja e Belgjikës ka shënuar fitore ndaj Anglisë me rezultat ... Read More

Adnan Januzaj tregon katër kombëtaret favorite në Kupën e Botës

06/06/2018

Adnan Januzaj beson se Belgjika do të përfitojë nga e ashtuquajturi brez i artë që aktualisht ka futbollistë të nivelit të lartë botëror. Eden Hazard, ... Read More