Tag: japë

Mendoni dy herë para se të ngacmoni dikë në Instagram!

09/07/2019

Në teori do tu japë shansin përdoruesve të rimendojnë komentet e tyre. Opsioni i dytë do të kufizojë ndjekësit problematikë. Komentet e ndjekësve të kufizuar ... Read More

Dieta me 8 gota uji, ju mund të humbni 4 kg në 7 ditë

17/05/2019

Uji do të na japë një ndjenjë të ngopjes, në këtë mënyrë ne do të jemi në gjendje të hamë me më pak oreks dhe ... Read More

Grabitja në Rinas, sot masa e sigurisë për 3 të arrestuarit e tjerë

24/04/2019

​Gjykata për Krime të Rënda do të japë sot masën e sigurisë për 3 të arrestuarit e tjerë të grabitjes në Rinas në 9 prill. ... Read More

Themeluesi i Xiaomi-t do të japë donacion 735 milionë funte për bamirësi

11/04/2019

Themeluesi miliarder i telefonit të mençur kinez Xiaomi u zotua të japë 735 milionë funte për bamirësi. Lei Jun drejtori ekzekutiv i Xiaomi-t, dëshiron që ... Read More

Një person hidhet nga kati i tretë i ndërtesës në Korçë

07/04/2019

Një person ka tentuar që t’i japë fund jetës duke u hedhur nga kati i tretë i pallatit. Ngjarja ka ndodhur paraditen e sotme, ku ... Read More

Veseli: Liberalizimi i vizave për Kosovën, të mos jetë peng i burokracisë dhe zgjedhjeve në BE

30/03/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, Bashkimi Evropian duhet t’u japë qytetarëve të Kosovës të drejtën e cila u takon për lëvizje të lirë. ... Read More

Ardian Ismajli: I jam lutur Zotit të vijë kjo ditë, jam i lumtur që jam këtu

20/03/2019

Ardian Ismajli që në debutimin e tij me Shqipërinë tregoi se mund t’i japë shumë Kombëtares shqiptare në të ardhmen pasi u dallua qartë që ... Read More

Ribery do të transferohet në Katar, i bashkohet Xavit te Al-Sadd

14/03/2019

Franck Riberi do t’i japë lamtumirën Bayern Munichut në fund të këtij edicioni. Sulmuesi francez është në vitin e tij të fundit të kontratës me ... Read More

Haradinaj: Qeveria do t’i mbështesë veprimtaritë humanitare

14/03/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është zotuar se qeveria do t’i japë mbështetje veprimtarive humanitare në rrafshin vendor dhe ndërkombëtar. Këto deklarata kryeministri i ka ... Read More

Rezarta Shkurta mbulohet në Abi Dhabi

15/01/2019

Këngëtarja e njohur shqiptare, Rezarta Shkurta, ka vendosur që së fundmi t’i japë vetes disa ditë të mira pushimi. Ajo ka shkuar në Emiratet e ... Read More

Heqja e kufirit Kosovë – Shqipëri, bashkim apo lehtësim i procedurave?

12/01/2019

Njohësit e çështjeve të Ballkanit thonë se moszgjidhja e problemit të Kosovës e Serbisë ka filluar të japë efektet e para të dështimit të iniciativave ... Read More

Avdyli: Shpend Ahmeti të japë dorëheqje nga posti i kryetarit të Prishtinës (Video)

09/01/2019

Deputeti i LDK-së, Haxhi Avdyli ka thënë se Shpendi Ahmeti të merret me Prishtinën, ose të japë dorëheqje dhe të merret me tema nacionale. Avdyli, ... Read More