Tag: japin

Mjeku përgjigjet: A do të jetë bebja më e shëndetshme nëse nuk hamë mish?

11/01/2019

Sa do të jenë pra të famshme bebet e vegjetarianëve? Shumë prindër nuk u japin mish bebeve nga arsyet kulturore apo për shkak të problemeve ... Read More

Ndryshimet në qeveri, Tritan Shehu kundër pasuesit të Bushatit

08/01/2019

Demokratët i japin të drejtë presidentit, i cili nuk ka dekretuar më shumë se gjysmën e propozimeve që kryeministri i dërgoi për rifreskimin e qeverisë ... Read More

Ftohja e zakonshme dhe gripi

15/12/2018

Ftohja e zakonshme dhe gripi janë gjendje të cilat japin simptoma lokale nga hunda, fyti dhe veshi, si edhe simptoma të përgjithshme, temperaturë dhe ethe. ... Read More

Borxhi i komunave, kompanitë të heqin dorë nga norma e interesit

08/12/2018

8 Dhjetor 2018 / 15:15 Kompanitë të cilat do të heqin dorë nga norma e interesit do të japin një zbritje në borxhin bazë prej ... Read More

Cilat sëmundje mund të barten me anë të transfuzionit?

02/12/2018

Gjak për transfuzion japin vetëm personat e shëndoshë. Edhe pse personi i cili jep gjak duket i shëndoshë dhe ndihet mirë, mund të jetë i ... Read More

Paralajmëron Gjuriq: Kryetarët e katër komunave në veri të Kosovës sot japin dorëheqje

27/11/2018

Kryetarët e katër komunave serbe në veri të Kosovës do të japin dorëheqjen sot, ka paralajmëruar drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë ... Read More

Gjenden “prova të qarta” të lidhjes së rrezatimit të telefonave me kancerin tek brejtësit

19/11/2018

Duke qenë se telefonat tanë (dhe shumë pajisje tona elektronike) japin rrezatim, ka shumë njerëz që pyesin nëse telefonat tanë lëshojnë rrezatim të mjaftueshëm që ... Read More

Përgjigje se ku mund të jetë Gruevski nuk japin nga partia e tij, VMRO DPMNE

11/11/2018

11 Nëntor 2018 / 17:18 Përgjigje se ku mund të jetë Gruevski nuk japin nga partia e tij, VMRO DPMNE. Unë personalisht nuk kam kontaktuar ... Read More

Haradinaj: Para Vitit të Ri do ta marrim lajmin e mirë për vizat

29/10/2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i ka lutur të gjitha partitë opozitare të japin mesazhe pozitive për liberalizimin e vizave, pasi sipas tij, nuk ka ... Read More

Pikat për hundë nuk janë për fëmijë

14/10/2018

Prindërit nuk do të duhej t’i japin fëmijëve para se t’i mbushin gjashtë vjeç, ndërkaq fëmijët midis moshës gjashtë dhe 12 vjeç mund t’i përdorin ... Read More

Si t’i identifikoni dhe shëroni alergjitë?

01/10/2018

Sëmundjet alergjike paraqesin sëmundje të kohës bashkëkohore dhe janë në rritje të vazhdueshme. Japin simptoma shumë të ndryshme, duke pasur parasysh që alergjia mund të ... Read More

Zaev: Politikat e fqinjësisë së mirë po japin rezultate

24/09/2018

Ngritja e politikave të miqësisë së mirë japin rezultate. Me Republikën e Bullgarisë ne kemi 12% më shumë tregti në vetëm në një vit dhe ... Read More