Tag: Japonisë

Besart Berisha rikthehet në Australi

09/04/2019

Sulmuesi kosovar Besart Berisha nuk po ia del të depërtojë në futbollin e Japonisë dhe me shumë mundësi do të kthehet në Australi. Kështu ka ... Read More

Pacolli: Hapja e Ambasadës japoneze, dimension i ri në marrëdhëniet Kosovë-Japoni

21/02/2019

Ministri i Punëve të Jashtme (MPJ), Behgjet Pacolli ka thënë se hapja e Ambasadës së Japonisë është një dimension i ri në marrëdhëniet reciproke. Sipas tij, ... Read More

Pasaporta japoneze shpallet më e fuqishmja në botë

09/01/2019

Qytetarët e Japonisë janë posedues të pasaportës më të fuqishme në botë, ndjekur pas nga qytetarët e Singaporit dhe Koresë së Jugut, ku shtetet aziatike ... Read More